Reklama

Widzowie oblegali całą scenę

Opublikowano:
Autor:

Widzowie oblegali całą scenę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To był niezwykły koncert, który miał niezwykłą widownię. Nie siedzącą wygodnie w fotelach, ale oblegającą dosłownie całą scenę.

To był niezwykły koncert, który miał niezwykłą widownię. Nie siedzącą wygodnie w fotelach, ale oblegającą dosłownie całą scenę.

Koncert „Do Re Mi, spotkanie powitalne” zainaugurował cykl „Wędrówki po pięciolinii” przeznaczony dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia. W ten sposób najmłodsi słuchacze mają zostać wprowadzeni w świat dźwięków i instrumentów, przekonując się przy tym, jak wiele piękna kryje w sobie muzyka.

Podczas koncertu, który poprowadziła stypendystka ministra kultury i dziedzictwa narodowego Adrianna Wdziękońska, dzieci mogły usłyszeć piękne piosenki Witolda Lutosławskiego: „Kotek”, „Pióreczko”, „Ptasie plotki”, „Wróbelek”. Ich wykonawcami byli sopranistka Marta Ustyniak, klarnecista Mateusz Szwankowski i pianistka Kaja Papierska, którym na scenie towarzyszyła również tancerka Monika Kochanowska.

Uczestnicy koncertu zajęli miejsca na wielokolorowych dywanach z postaciami z bajek, poduszkach, pufach i pufkach, ułożonych na scenie lub tuż przy niej. Poza piosenkami Witolda Lutosławskiego mogli wysłuchać również „Preludiów tanecznych na klarnet i fortepian” tego samego autora, a także „Marsza tureckiego” Wolfganga Amadeusza Mozarta i wielu innych utworów.

Gdy koncert dobiegł końca, każde uczestniczące w nim dziecko obdarowane zostało pluszowym misiem. Kolejne muzyczne spotkanie dla najmłodszych przewidziane jest na niedzielę 2 marca. Tym razem poświęcone będzie ono muzyce ilustracyjnej. Wstęp na koncert jest wolny. Chętni muszą jednak odebrać w kasie Płockiej Orkiestry Symfonicznej (przy ulicy Bielskiej 9/11) wejściówki, które dostępne będą od 17 lutego. Realizacja projektu „Wędrówki po pięciolinii” jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji Grupy PERN – Przyjaźń.

fot. Anna Ciulińska


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE