Reklama

Widzieliście seledynową ferajnę?

Opublikowano:
Autor:

Widzieliście seledynową ferajnę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Widzieliście już może hałaśliwą, wiercącą się seledynową ferajnę uszeregowaną w pary? To płockie przedszkolaki w swych nowych kamizelkach. Warto brać z nich przykład.

Widzieliście już może hałaśliwą, wiercącą się seledynową ferajnę uszeregowaną w pary? To płockie przedszkolaki w swych nowych kamizelkach.

Maluchy opuszczając bezpieczne mury przedszkola, będą teraz paradować w seledynowych, jaskrawych kamizelkach odblaskowych. Kamizelki zafundował płockim brzdącom Orlen Transport w ramach akcji prowadzonej z Urzędem Miasta „Bezpieczna Kamizelka Przedszkolaka”. Dzięki niej szkraby będą lepiej widoczne dla kierowców, po drugie - paniom przedszkolankom łatwiej będzie upilnować ubraną jednakowo grupę podopiecznych, po trzecie - dzieci już od małego nauczą się, że odblaski mogą uratować życie. Kto wie, może wezmą z nich przykład również dorośli, którzy - jak wynika z informacji płockiej policji - są nadzwyczaj odporni na odblaskową modę?

Wesołe seledynowe gromadki było czasami widać na płockich ulicach - w jaskrawych kamizelkach odblaskowych maszerowały m.in. dzieci z Przedszkola z Tęczą, ale teraz ich liczba z pewnością się zwiększy - jak podaje biuro prasowe Ratusza, komplety kamizelek trafią do najstarszych grup, czyli 5- i 6-latków (mniejszych rozmiarów, które miałyby atest, nikt nie ma na rynku) ze wszystkich przedszkoli publicznych oraz dwóch prywatnych. Łącznie kamizelki otrzyma aż 1000 maluchów z płockich przedszkoli. - Bardzo cieszymy się z tego prezentu - mówi Beata Kocięda, szefowa Przedszkola z Tęczą. - Część naszych dzieci co prawda idąc na spacer czy do kina ubierała się w kamizelki, które dostaliśmy w ramach konkursów organizowanych przez straż miejską, ale przy 250 dzieciach w naszym przedszkolu, przyda się każdy dodatkowy komplet. To bardzo dobry pomysł.

Fot. UMP, Część bezpiecznych ubranek została już przekazana przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i prezesa Orlen Transportu Mirosława Zubka dyrektorom placówek

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE