Reklama

Wiceprezydent Płocka chce być... wójtem?

Opublikowano:
Autor:

Wiceprezydent Płocka chce być... wójtem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wieść gminna niesie, Stefan Jakubowski, od przeszło 20 lat wójt Słupna, nie będzie już kandydował na to stanowisko. Krążą słuchy, że chrapkę na jego miejsce ma... wiceprezydent Płocka Cezary Lewandowski. Czy to prawda?

Jak wieść gminna niesie, Stefan Jakubowski, od przeszło 20 lat wójt Słupna, nie będzie już kandydował na to stanowisko. Krążą słuchy, że chrapkę na jego miejsce ma... wiceprezydent Płocka Cezary Lewandowski. Czy to prawda?

Jak Słupno długie i szerokie mówi się, że Stefan Jakubowski, który został wójtem gminy w 1990 r., nie będzie się już ubiegał się o fotel wójta. Ponoć niewykluczony jest za to jego start w wyborach do rady powiatu. Mimo prób nie udało nam się porozmawiać z wójtem.

O ile Stefan Jakubowski nie zmieni zdania, w Słupnie szykuje się ciekawa rozgrywka - zainteresowani jego miejscem znajdą się na pewno wśród zawsze gotowych do opanowania całego powiatu ludowców, ale chrapkę na tę bogatą i położoną blisko Płocka gminę może mieć też Platforma Obywatelska. Z pewnością swoich kandydatów wywodzących się z lokalnego środowiska będą też forsowały gminne komitety.

W gminie przewija się kilka nazwisk - mówi się, że pewniakami wśród kandydatów mają być m.in. jako kandydat bezpartyjny Marcin Zawadka - dyrektor płockiego oddziału Pekao S.A., z ramienia PSL obecna szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Augustowska, którą ponoć jako swoją następczynię chce forsować obecny wójt (ku niezadowoleni tej części gminnego PSL, która widziała w tej roli Andrzeja Nersa), oraz.... wiceprezydent Płocka Cezary Lewandowski, który zresztą mieszka w tej gminie.

- Nie mam takich planów, b
ędę namawiał pana Stefana Jakubowskiego, by zmienił zdanie i startował na wójta - mówi zdecydowanie zastępca prezydenta Płocka. - Nie wiem, kto rozpowszechnia te plotki. Może ktoś z "matki-partii" chce się mnie pozbyć? - mówi ze śmiechem.

- Na razie czy wcale? - dociekamy.

- Nie mam na razie takich zamiarów, chyba że byłaby jakaś ciekawa konkurencja... - zapowiada Cezary Lewandowski.

Jedno jest pewne - jeśli Stefan Jakubowski faktycznie opuści fotel wójta, podczas tegorocznych wyborów w Słupnie będzie gorąco. Do tej pory Jakubowski był nie do pokonania, wygrywał zawsze, jak taran kasując ewentualnych rywali, których też nigdy nie było na pęczki. A jest o co się bić - Słupno obok kilku zaledwie innych gmin jak np. Stara Biała, to łakomy kąsek, bo nie można o niej powiedzieć, że tonie w długach i ledwo wiąże koniec z końcem. Pewne więc, że różne komitety, na czele z PSL będą zwierać szeregi i powalczą o Słupno i powiat.

Z naszych informacji wynika, że nawet jeśli w tegorocznych wyborach ludowcy zdobędą większość w radzie powiatu, nie będą forsować kandydatury Michała Boszko jako starosty - 75-letni samorządowiec chce już odejść na emeryturę.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE