Reklama

Wiceminister sprawiedliwości: Sejm potrzebuje prawników

Opublikowano:
Autor:

Wiceminister sprawiedliwości: Sejm potrzebuje prawników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek przed płockim ratuszem odbyła się krótka konferencja prasowa z udziałem wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety.

W poniedziałek przed płockim ratuszem odbyła się krótka konferencja prasowa z udziałem wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety.

Wiceminister ma 30 lat, jest prawnikiem, warszawskim radnym, przewodniczącym komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. To były rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości, kandyduje do Sejmu z Warszawy.

- Jeśli nasz obóz wygra wybory, czekają nas dalsze reformy wymiaru sprawiedliwości. Przez cztery lata sporo zostało już poprawione, ale Polacy oczekują od nas konsekwencji we wdrażaniu reform - zaznaczył wiceminister. 

Kalecie towarzyszył 28-letni Jacek Ozdoba, także warszawski radny, kandydat PiS do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim. 

- Nowy parlament będzie miejscem poważnych reform, będą potrzebni prawnicy, w szczególności tak zaangażowani jak Jacek Ozdoba - chwalił Kaleta. - Jesteśmy politykami młodego pokolenia, chcemy wnieść do parlamentu swoje zaangażowanie, pasję. I wartości, które są nam bliskie. Bardzo głośne są w tym roku sprawy ideologiczne, wrzucane na agendę przez skrajną lewicę. 

Jacek Ozdoba podkreślał, że w swojej kampanii często poruszał tematy związane z sądami i wymiarem sprawiedliwości.

- Sfera sądowa wymaga dalszej reformy. Taśmy pana Neumanna doskonale pokazują, w jaki sposób działa mechanizm Platformy Obywatelskiej, jeśli jest się związanym z PO, to wyroku może nie być - alarmował Ozdoba. - Na to nie ma naszej zgody. Sądy mają być niezależne i wymierzać wyroki w imieniu Rzeczypospolitej w sposób sprawiedliwy. 

Dodał, że dla Płocka ważne są m.in. S10, trzeci most i Centralny Port Komunikacyjny.

- Trzeba działać ponad podziałami. Mam nadzieję, że za kilka lat sytuacja Płocka się zmieni, bo na razie miasto się wyludnia. A Mazowsze to nie tylko Warszawa - mówił Jacek Ozdoba.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE