Reklama

Wiadukt drogowy na Bielskiej już przejezdny [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wiadukt drogowy na Bielskiej już przejezdny [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka minut po godzinie 10:00 usunięto barierki zabezpieczające i pierwsi kierowcy pojechali wiaduktem drogowym nad obwodnicą.

Kilka minut po godzinie 10:00 usunięto barierki zabezpieczające i pierwsi kierowcy pojechali wiaduktem drogowym nad obwodnicą. 

We wtorek wiadukt pomyślnie przeszedł próbę obciążeniową. Wjechały na niego ciężarówki o łącznej masie ponad 150 ton. Wszystkie normy zostały spełnione i dziś konstrukcję można było oddać do użytku. 

[ZT]17490[/ZT]

- Cały czas jest to jeszcze plac budowy, bo wiadukt jest wykonywany w ramach II etapu obwodnicy - przypomniał prezydent Andrzej Nowakowski. - Kierowcy nie muszą już korzystać z łącznic. 

Koszt rozbudowy ul. Bielskiej to ponad 8,5 mln złotych. Subwencja z budżetu wynosiła ok. 1,6 mln złotych, w części kosztów partycypowały też wodociągi. W ramach tej inwestycji powstaje nie tylko ulica, ale też chodnik i ścieżka rowerowa, a także parking przy ul. Bielskiej. Sam wiadukt to ok. 1500 metrów sześciennych betonu i ok. 180 ton stali. 

Inwestycję zrealizowała firma Skanska. Prezydent dziękował za sprawną realizację, choć ze względu na trudne warunki pogodowe termin oddania II to 27 stycznia. 

- Jeśli warunki pogodowe pozwolą, 28 stycznia chcielibyśmy dokonać tymczasowego malowania - mówił wiceprezydent Jacek Terebus. - W takich warunkach malowania stałego po prostu się nie wykonuje.

Jeśli uda się wykonać do tego czasu pozostałe prace, jak montaż oświetlenia i barier energochłonnych, Ratusz wystąpi o pozwolenie na tymczasowe użytkowanie. Jest szansa, że przed końcem stycznia kierowcy pojadą już II odcinkiem obwodnicy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE