Reklama

Wiadomo, kto zastąpi proboszcza jednej z płockich parafii

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo, kto zastąpi proboszcza jednej z płockich parafii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz, którego mianowano nowym proboszczem parafii na Radziwiu, odmówił przyjęcia nominacji. Wiadomo, kto go zastąpi.

Ksiądz, którego mianowano nowym proboszczem parafii na Radziwiu, odmówił przyjęcia nominacji. Wiadomo, kto go zastąpi.

W czwartek, 1 czerwca, płocka Kuria poinformowała o zmianach proboszczowskich i roszadach na stanowiskach w kościelnych instytucjach. Jak już pisaliśmy, od lipca sporo zmieni się m.in. w farze, z której do nowych obowiązków odejdzie dwóch wikariuszy, a także w parafii św. Benedykta na Radziwiu, z którą po 17 latach pożegna się jej proboszcz ks. Krzysztof Jaroszewski.

[ZT]15574[/ZT]

Według zapowiedzi, nowym gospodarzem parafii miał zostać ks. Sławomir Wiśniewski, dotąd proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Jego miejsce w Gostyninie miał z kolei zająć ks. dotychczasowy szef przekształcanych właśnie Szkół Katolickich w Sikorzu - ks. kan. Mariusz Oryl.

Dziś, w sobotę, płocka Kuria poinformowała jednak o kolejnych zmianach. Ponieważ ks. Wiśniewski odmówił przyjęcia nominacji (mimo że wcześniej się na nią zgodził - jak napisano w komunikacie), zdecydowano, że nowym proboszczem na Radziwiu zostanie ks. Oryl.

[ZT]14409[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE