Reklama

Wiadomo, co będzie w byłym sklepie Levi’sa

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo, co będzie w byłym sklepie Levi’sa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ma pomysł na zagospodarowanie budynku, w którym przez lata mieścił się sklep firmowy Levi’sa. Miałby tam powstać dom seniora o różnych funkcjach, a obok niewielki teren zielony z miejscem na potańcówki. Taki jak ma ogródek MZOS.

Miasto ma pomysł na zagospodarowanie budynku, w którym przez lata mieścił się sklep firmowy Levi’sa. Miałby tam powstać dom seniora o różnych funkcjach, a obok niewielki teren zielony z miejscem na potańcówki. Taki jak ma ogródek MZOS.

Sklep Levi’sa, w którym przez lata można było kupić firmowe dżinsy produkowane w fabryce koncernu w Płocku, został zamknięty grubo ponad rok temu. Od tej chwili budynek stoi pusty i marnieje.

Władze miasta długo zastanawiały się, co mogłoby tam powstać. A ponieważ w planach tej kadencji prezydenta znalazły się aż trzy domy seniora, postanowiono, że jeden z nich będzie się mieścił właśnie przy Otolińskiej.

- Miejsce pełniłoby dwojakie funkcje - zapowiada Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - W budynku mieściłaby się po pierwsze, placówka dziennego pobytu dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera, a po drugie miejsce, w którym odbywałby się różnego rodzaju zajęcia dla osób starszych.

Układ budynku, który pamiętamy jeszcze z rozkładu sklepu z dżinsami, pozwalałby na to, by stworzyć tam całkiem niemałą scenę - mogliby na niej występować choćby seniorskie zespoły muzyczne, można by wystawiać spektakle.

- Wykorzystalibyśmy nie tylko nieruchomość, ale również tereny zielone za budynkiem - zapowiada Ratusz.

Mowa o niewielkim ogródku za budynkiem - można by tam zrobić drewniany podest, na przykład taki jak w ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych koło wieży ciśnień. Starszyzna mogłaby organizować tam potańcówki, zabawy na świeżym powietrzu, ogniska,  grilla.

Plany takiego zagospodarowania nieruchomości i terenu obok wydają się dość realne, choć  w tej chwili trudno określić, kiedy miałby powstać dom seniora, i ile kosztowałaby adaptacja budynku. Z pewnością budynek czeka porządny remont.  Ale wydaje się, że jest zielone światło - na wczorajszej sesji rady miasta sygnalizował je prezydent Andrzej Nowakowski, a i radni nie wyrazili sprzeciwu. Ponadto, jak dowiedzieliśmy się od Huberta Woźniaka, w planach na tę kadencję są trzy tego typu miejsca. Na razie pewne jest to na Radziwiu jako zwycięski projekt ostatniego budżetu obywatelskiego, natomiast dom seniora przy Otolińskiej i kolejny przy Mościckiego to na razie mniej lub bardziej realne przymiarki.

Fot. Portal Płock

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE