Reklama

We wtorek startuje nowy cykl o fotografii

Opublikowano:
Autor:

We wtorek startuje nowy cykl o fotografii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu lat utrwala jazz i człowieka. Fotografował muzyków jazzowych i bluesowych w trakcie koncertów w klubach lub wędrując ulicami Nowego Orleanu. Portretował tych najbardziej wybitnych. Interesuje go wielokulturowość. Jeśli lubicie takie opowieści i macie ochotę posłuchać o pracy Henryka Malesy, będzie ku temu okazja już za kilka dni.

Od wielu lat utrwala jazz i człowieka. Fotografował muzyków jazzowych i bluesowych w trakcie koncertów w klubach lub wędrując ulicami Nowego Orleanu. Portretował tych najbardziej wybitnych. Interesuje go wielokulturowość. Jeśli lubicie takie opowieści i macie ochotę posłuchać o pracy Henryka Malesy, będzie ku temu okazja już za kilka dni.

Towarzystwo Naukowe Płockie zaprasza na nowy cykl pt. „Podróże fotograficzne”. Poprowadzi je Henryk Malesa, który w dorobku ma już 50 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Jego prace współtworzyły również wystawy zbiorowe. Współpracuje z „Jazz Forum” i Galerią B&B w Bielsku Białej. Współorganizował Biennale Fotografii Światowej w Bielsku Białej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Dla Malesy fotografia jest „zwierciadłem chwili”, bez względu na temat. Ma utrwalać to, co szybko przemija, stając się „historycznym dokumentem” z wykorzystaniem gry światła, konstrukcji kadru i inwencji artystycznej twórcy.

Nowy cykl w TNP, jak wyjaśnia Malesa, wychodzi naprzeciw tym, którzy łakną wiedzy i ciekawi ich wiele spraw, począwszy od historii, poprzez filozofię aż po element kulturotwórczy, którym jest właśnie fotografia. - Fotografia to nie tylko to, co zobaczymy na papierze lub na monitorze komputera. To także myślenie, szukanie i zwątpienie, czy to, co zrobiłem lub próbowałem zrobić, ma sens – pisze w zaproszeniu. W planach są spotkania z wybitnymi fotografikami i z krytykami sztuki fotograficznej, z ludźmi, dla których fotografia jest życiem, i z tymi, którzy z fotografii chcą żyć.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie TNP przy pl. Narutowicza we wtorek, 10 maja o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Fot. Materiały TNP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE