Reklama

Wdrożenie lokalizatora GPS w firmie transportowej - czy warto inwestować pieniądze?

Opublikowano:
Autor:

Wdrożenie lokalizatora GPS w firmie transportowej - czy warto inwestować pieniądze?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firm transportowych na rynku jest sporo i konkurencja jest naprawdę mocna. Najtrudniej mają Ci, którzy dopiero co zdecydowali się założyć własną działalność w tej branży i starają się wybić na tle dużych graczy. Jest to jak najbardziej możliwe, niemniej jednak trzeba od razu stawiać na świetną obsługę klienta, jak również optymalizowanie tras, którymi poruszają się kierowcy z naszej floty. Pomaga w tym rejestrator GPS, jednakże wielu właścicieli firm zastanawia się, czy rzeczywiście warto jest w niego inwestować pieniądze i czy nie da się bez tego typu urządzenia obejść?

Firm transportowych na rynku jest sporo i konkurencja jest naprawdę mocna. Najtrudniej mają Ci, którzy dopiero co zdecydowali się założyć własną działalność w tej branży i starają się wybić na tle dużych graczy. Jest to jak najbardziej możliwe, niemniej jednak trzeba od razu stawiać na świetną obsługę klienta, jak również optymalizowanie tras, którymi poruszają się kierowcy z naszej floty. Pomaga w tym rejestrator GPS, jednakże wielu właścicieli firm zastanawia się, czy rzeczywiście warto jest w niego inwestować pieniądze i czy nie da się bez tego typu urządzenia obejść?

Kontrola parametrów pojazdu

Dzięki bieżącemu monitoringowi GPS można stale mieć podgląd na poszczególne parametry pojazdu, a to daje naprawdę spore możliwości. Przede wszystkim można sprawdzać jak pojazdem porusza się kierowca, czy jedzie ekonomicznie, czy też może przydałoby się wprowadzić korekty w jego stylu jazdy. To wszystko bardzo mocno wpływa na zużycie paliwa i czasami przeszkolenie kierowcy pod względem ekonomicznej jazdy może naprawdę sporo zdziałać w tym, żeby pojawiły się dodatkowe oszczędności. 

Co więcej, można stale kontrolować trasy, którymi poruszają się kierowcy i sprawdzać, czy rzeczywiście droga jest optymalna. Dawniej zdarzały się przypadki, kiedy to kierowcy na koszt firmy załatwiali swoje sprawy prywatne przy pomocy samochodu służbowego. Dzięki temu, że w aucie będzie zamontowany stały monitoring GPS, to można takie sytuacje ograniczyć w zasadzie do zera. 

Łatwiejsze zarządzanie flotą pojazdów

Za sprawą systemów GPS można łatwo zarządzać całą flotą pojazdów i dokładnie określać ich położenie na cyfrowych mapach. Jeszcze kiedyś nie było takich możliwości i spedytorzy mieli naprawdę trudne zadanie, bowiem często musieli opracować inne trasy już w trakcie wykonywania zlecenia przez kierowcę. Oczywiście było to trudne, bowiem nie mogli określić dokładnego położenia danego kierowcy. Obecnie, jeśli są jakieś trudności na danej trasie, to wtedy kierowca kontaktuje się z centralą firmy, a spedytor szuka innej trasy i zdalnie wgrywa ją do nawigacji kierowcy. Jak widać, rodzi to olbrzymie uproszczenia i stwarza możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, które mogą zostać bez większych problemów przeznaczone na dalsze inwestycje w firmę i pracowników. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE