Reklama

Wciąż pusto. Kiedy urzędnicy wrócą do kamery pruskiej?

Opublikowano:
Autor:

Wciąż pusto. Kiedy urzędnicy wrócą do kamery pruskiej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co dalej z kamerą pruską, która po zakończonym remoncie miała stać się siedzibą delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego? Budynek od zewnątrz jest gotowy. Kiedy pytaliśmy o tę sprawę pod koniec listopada, zapewniano że już kończą się prace wykończeniowe. Tymczasem przewróciliśmy już kartkę w kalendarzu na marzec, a w budynku urzędników wciąż nie ma...

Co dalej z kamerą pruską, która po zakończonym remoncie miała stać się siedzibą delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego? Budynek od zewnątrz jest gotowy. Kiedy pytaliśmy o tę sprawę pod koniec listopada, zapewniano że już kończą się prace wykończeniowe. Tymczasem przewróciliśmy już kartkę w kalendarzu na marzec, a w budynku urzędników wciąż nie ma...

Temat siedziby płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pojawił się na ostatniej sesji w ratuszu. O opóźnienie pytała radna PiS, Wioletta Kulpa, odpowiadał jej wiceprezydent Jacek Terebus.

- Powiadomiliśmy, że obiekt jest gotowy do odbioru 6 lutego. Poprosiliśmy o wyznaczenie osób, które mogłyby tego dokonać. Pismo musieliśmy ponowić. Przekazanie w trwały zarząd wojewody nastąpiło 15 lutego.

Skontaktowaliśmy się z kierowniczką płockiej delegatury, Marleną Mazurską. Zapowiada, że trwają przygotowania do przenosin z tymczasowej siedziby na 3 Maja na Kolegialną 15. Więc kiedy to nastąpi? Nie ma wyznaczonej daty.

- Ale bardzo bym chciała, aby udało się do końca marca – dodała.

Jak dowiedzieliśmy się od Huberta Woźniaka z zespołu medialnego Ratusza, budynek już uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

- W czwartek trwały odbiory techniczne instalacji.

Urzędnicy wyprowadzili się z kamery pruskiej już w 2013 roku, remont kosztował 18,5 mln zł. Marlena Mazurska chwali przebieg prac. - Sprawnie poszło. Odsłonięte polichromie bardzo ładnie współgrają z bardziej nowoczesnymi elementami. Dostosowaliśmy budynek do potrzeb osób poruszających się na wózku. Jest winda, są zapewnione miejsca parkingowe. Mam nadzieję, że budynek po remoncie będzie bardzo dobrą wizytówką Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE