Reklama

Wchodzicie do szkoły, a tam pełno postaci ze świata fantastyki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wchodzicie do szkoły, a tam pełno postaci ze świata fantastyki [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas tej imprezy nigdy nie możecie mieć pewności, czy za rogiem (albo w szkolnej klasie) nie czai demon. Tylko tu, zaraz po wejściu, spotkacie elfa. Gdzie się nie rozejrzycie, walczą na miecze, strzelają z łuku albo na rękach trzymają jaszczurkę. Niektórzy mają zbroję, inni rogi albo wyglądają jak przeniesieni z planu do którejś z części "Gwiezdnych Wojen". A kto się zbytnio nie wychyla, pewnie akurat gra w planszówki.

Podczas tej imprezy nigdy nie możecie mieć pewności jaki stwór czy filmowa postać czai się za rogiem. Tylko tu, zaraz po wejściu, spotkacie elfa. Wyobraźcie sobie sytuację, że wchodzicie do szkolnej klasy, przy biurku siedzi demon ze skrzydłami, który w istocie okaże się modelem na lekcji rysowania. Gdzie się nie rozejrzycie, walczą na miecze, strzelają z łuku albo na rękach trzymają jaszczurkę. Niektórzy mają zbroję, inni rogi albo wyglądają jak przeniesieni z planu do którejś z części "Gwiezdnych Wojen". A kto się zbytnio nie wychyla, pewnie akurat gra w planszówki.

W ten weekend Szkoła Podstawowa nr 22 stała się siedzibą dla kilkuset fanów fantastyki. Jak podliczono, zjawiło się ok. 500 osób. Elgacon, który już za nami, to dwa dni zabawy dla miłośników gier komputerowych, mangi, strzelania z łuku, przebierania się w baśniowe postacie, literatury, filmów i seriali fantasy. Tu wszystkiego jest po trochu i właśnie dlatego każdy znajduje coś dla siebie. Były wykłady, spotkania autorskie, warsztaty z rysunku i układania kostki Rubika, konkursy sprawdzające wiedzę z komiksów i filmów (to pamięta czyją córką była Hela?). Pojawili się wystawcy tematyczni.

Elgacon to duża dawka wiedzy ze świata fantastyki, jak chociażby poznawanie gatunków smokopodobnych (jak wyglądają i skąd pochodzą), a także platforma do komentowania i dzielenia opiniami o kreskówkach czy przyszłości MCU (jeśli kogoś interesują tacy bohaterowie, jak Iron Man, Spiderman lub Thor) albo poszukiwania odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórzy wierzą w zjawiska paranormalne. Poznawano oryginalne wersje baśni, zamiast tych wygładzonych przez wytwórnię Walta Disneya. Zaproponowano wprowadzenie do mitologii japońskiej, była dyskusja o bohaterach "Gwiezdnych Wojen", o średniowieczu i rycerzach (także o tych pokazywanych w filmach i serialach), przedstawiono różnice między gejszą a kurtyzaną. Omawiano historię japońskich syndykatów przestępczych i sięgnięto po tematykę potworów znad Wisły, czyli po sylwetki polskich seryjnych morderców. Do tego sala z grami, larpy, gry bitewne i sesje RPG, turniej szermierczy, łuczniczy, fireshow i wiele innych atrakcji dla młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z XV Elgaconu, a także z pokazu ognia:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE