Reklama

Ważne: do kiedy złożyć PIT-11?

Opublikowano:
Autor:

Ważne: do kiedy złożyć PIT-11? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli zamierzasz w tym roku złożyć PIT-11 w tradycyjnej formie papierowej- lepiej sprawdź, czy nie jesteś czasem zobowiązany do zrobienia tego drogą elektroniczną. Zgodnie z zaplanowanymi zmianami, zeznanie podatkowe za rok 2014 niektórzy przedsiębiorcy będą musieli wypełnić przez Internet. Co więcej, dla niektórych zmienił się również czas dostarczenia PIT-11 do Urzędu Skarbowego. Sprawdź, czy te zmiany nie dotyczą bezpośrednio Twojej osoby.

Zgodnie z ustawą z dnia 26 września 2014 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, w życie weszły zmiany dotyczące formy złożenia popularnego PIT-u w Urzędzie Skarbowym.

Wedle najnowszych przepisów, niektórzy przedsiębiorcy będą musieli rozliczyć się ze swoich dochodów przez Internet, a niektórzy zrobią to w tradycyjnej papierowej formie. Będą mieć jednak na to zdecydowanie mniej czasu.

Czym jest PIT-11?

PIT-11 jest zeznaniem podatkowym za dochody uzyskane w poprzednik roku, jakie pracodawca przedstawia za swoich pracowników. Pracodawca (tutaj w roli płatnika) jest zobowiązany przedstawić PIT-11 nie tylko Urzędowi Skarbowemu, ale również (w odpowiednim terminie) swojemu pracownikowi. PIT-11 składają tylko ci płatnicy, którzy nie dokonują rocznego obliczenia podatku od podatnika ().

PIT-11 przez Internet

Do złożenia zeznania podatkowego PIT-11 przez Internet zobowiązani od tego roku są ci płatnicy, którzy mają zamiar rozliczyć się za więcej niż pięciu podatników. W przypadku, kiedy to pracodawca rozlicza się za maksymalnie pięciu podatników, może on złożyć PIT-11 w tradycyjnej papierowej formie. Musi mieć jednak na względzie fakt, że na przedstawienie wszystkich potrzebnych informacji będzie mieć mniej czasu. Warto również przypomnieć, że zeznania podatkowe drogą elektroniczna muszą przedstawić również biura rachunkowe.

PIT-11- do kiedy?

Dla wszystkich rozliczających się z Urzędem Skarbowym przez Internet, ostateczny termin złożenia zeznania podatkowe mija z dniem 2 marca 2015 roku. Również do tego czasu płatnik zobowiązany jest do dostarczenia PIT-u podatnikowi (bez względu na rodzaj złożenia druku do US). Jak zostało jednak wspomniane, osoby, które zdecydowały się złożyć PIT-11 w formie papierowej, będą mieć mniej czasu na załatwienie wszelkich formalności. Dla nich termin złożenia zeznania mija 2 lutego 2015 roku.

Co jeszcze można złożyć przez Internet?

Oprócz PIT-u-11, przez Internet można złożyć także inne formularze niezbędne do pełnego rozliczenia się z dochodów opodatkowanych uzyskanych w poprzednik roku. Płatnicy, którzy rozliczają nie więcej niż pięciu podatników, mogą przez Internet wypełnić również:

  • PIT-4R, PIT-8AR
  • PIT-8C, PIT-R, IFT-1/IFT-1R
  • PIT-40

Oczywiście płatnik może wypełnić wyżej wymienione formularze również w tradycyjnej formie papierowej.

Nowy wzór

Wart odnotowania również jest fakt, że od tego roku wprowadzone zostały nowe papierowe formularze PIT-ów, w tym także dokumentu PIT-11. Nowe wzory formularzy są efektem szeregu zmian, jakie zostały wprowadzone w tym roku do procederu składania zeznań podatkowych przez Polaków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE