Reklama

Watch Docs w Kinie za Rogiem. Festiwal startuje 17 września

Opublikowano:
Autor:

Watch Docs w Kinie za Rogiem. Festiwal startuje 17 września - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Objazdowy Festiwal Filmowy "Watch Docs" dotrze także do Płocka. Już od 17 września w Kinie za Rogiem zaprezentowanych zostanie dziesięć filmów dokumentalnych o ludziach i ich zmaganiach ze współczesnym światem.

Objazdowy Festiwal Filmowy "Watch Docs" dotrze także do Płocka.  Już od 17 września w Kinie za Rogiem zaprezentowanych zostanie dziesięć filmów dokumentalnych o ludziach i ich zmaganiach ze współczesnym światem.

Festiwal będzie trwać przez kilka dni  - od 17 września do 29 października. W tym czasie w każdy czwartek, zawsze o godzinie 18, w Kinie za Rogiem w Płocku pokazywany będzie jeden z dziesięciu dokumentów. 

Pierwszym z nich będzie "6...5...6..3... Na ulicy" w reżyserii Roberta Kowalskiego. Obraz zabierze nas na uliczne protesty, które przez ostatnie cztery lata wręcz zalały polskie ulice. Autor w nich uczestniczył, oglądając je zza kamery. Był na wielkich, powszechnie znanych i zapowiadanych manifestacjach, jak i na specjalnych, utajnionych. 

Kolejnym dokumentem będzie "Mój kraj taki piękny" Grzegorza Paprzyckiego. Twórca ze swoją kamerą był tam, gdzie społeczna polaryzacja przyjmowała postać otwartych konfliktów. Autor dokumentu bada postawy środowisk skrajnie prawicowych i reakcje tych, którzy aktywnie przeciwstawiali się rosnącej brutalności.

Na podobnych założeniach swój film "Dobre wiadomości" oparł Ondřej Šálek , który skupia się jednak na jednym człowieku. Petr Černý to „gwiazda” prawicowego Internetu północnych Czech. Jego programy, w których antymigrancka histeria miesza się z teoriami spiskowymi, fake newsami i rosyjską propagandą, ogląda co tydzień po kilkanaście tysięcy osób.

"Watch Docs" to jeden z największych festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka, w który łączy się ze sztuką filmową. Wydarzenie, organizowane od 2001 roku, gromadzi kilkadziesiąt tysięcy widzów w całej Polsce. W Płocku odbędzie się po raz ósmy. 

Wstęp na projekcie w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE