Reklama

Warsztaty dla mam. Tata też mile widziany

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty dla mam. Tata też mile widziany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliża się wiosenna edycja spotkań Mama wie! Każdy przyszły i świeżo upieczony rodzic będzie miał szansę skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów dotyczących opieki nad noworodkiem. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, ale jak zapewniają organizatorzy wolne miejsca są nadal do wzięcia.

Wielkimi krokami zbliża się wiosenna edycja spotkań Mama wie! Każdy przyszły i świeżo upieczony rodzic będzie miał szansę skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów dotyczących opieki nad noworodkiem. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, ale jak zapewniają organizatorzy wolne miejsca są nadal do wzięcia.

Projekt Mama wie! jest stosunkowo nową inicjatywą, za którą odpowiada wydawca warszawskiego kwartalnika „DaDa – Magazyn Aktywnej Mamy”. Składa się z cyklu spotkań, każde odbywa się w innym mieście na terenie województwa mazowieckiego. Przybierają one charakter wykładów i warsztatów wzbogaconych prezentacjami, stworzonych z myślą wyposażenia ich uczestników w solidną porcję wiedzy odnośnie odpowiedniej pielęgnacji i rozwoju maluszków. Na wszelkie pytania świeżo upieczonych rodziców odpowiadają zaproszeni specjaliści z zakresu fizjoterapii, psychologii, pierwszej pomocy i pielęgnacji.

Pierwotnie skierowano go do mniejszych miast takich, jak Otwock czy Piaseczno, ale organizatorzy zachęceni dużym zainteresowaniem inicjatywą, zmienili plany, kierując swoją uwagę m. in. na Płock.

 - To nie jest projekt pionierski, ale postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom kobiet w ciąży i młodych mam z okolic Warszawy - mówi odpowiadająca za inicjatywę Dominika Olaszek. - Chcieliśmy działać lokalnie. Zaprosiliśmy do współpracy Pawła Zawitkowskiego, fizjoterapeutę oraz konsultanta w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, który będzie obecny na spotkaniu również w Płocku. Postara się on rozwiać wszelkie wątpliwości matek i ojców w tematyce ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka. Poprzez swój wykład wiarę w rodzicielskie umiejętności postara się wzmocnić Iza Sztandera, instruktorka masażu dziecięcego, a zarazem doula ze Stowarzyszenia Doula w Polsce. Tym razem będzie omawiała zalety karmienia piersią oraz poruszy tematykę diety maluszka. Oddzielny panel poświęcimy pielęgnacji ucha, oczka i skóry dziecka.

Dominika Olaszek zapytana o potrzebę tego typu projektu w dobie tak powszechnego dostępu do różnego rodzaju materiałów poświęconych niemowlętom, chwali wysoką frekwencję na spotkaniach. - Nigdy takiej wiedzy nie jest za dużo - przekonuje. - Grupą docelową wciąż pozostają kobiety, ale chętnie zapraszamy również panów. Jesteśmy otwarci, aby przekazywać niezbędną wiedzę obojgu rodzicom. Często też kobiety zapisują się z osobą towarzyszącą, którą jest po prostu koleżanka w ciąży.

Warsztaty odbędą się 12 kwietnia (sobota) w Hotelu Herman w godzinach 15.30 – 18.30. Bezpłatnej rejestracji można dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie specjalnego formularza dostępnego na stronie . - Uczestników rejestrujemy w zasadzie do ostatniego momentu, zapewnia Olaszek. Gdyby liczba chętnych przewyższyła dostępną pulę 150 osób, istnieje możliwość wpisania na listę rezerwową. Warto także zajrzeć na profil inicjatywy na Facebooku.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE