Reklama

Warsztaty dla dzieci. Najmłodsi będą uczyć się o zabytkach

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty dla dzieci. Najmłodsi będą uczyć się o zabytkach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzi płocczanie mają okazję dowiedzieć się sporo o zabytkach. Jak? Wystarczy przyjść na warsztaty organizowane przez Agencję Rewitalizacji Starówki. To już w sobotę o 13:00.

Młodzi płocczanie mają okazję dowiedzieć się sporo o zabytkach. Jak? Wystarczy przyjść na warsztaty organizowane przez Agencję Rewitalizacji Starówki. To już w sobotę o 13:00. 

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Revita, a współfinansuje je Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Warsztaty dla wszystkich uczestników są oczywiście bezpłatne. Warsztaty odbywają się od początku października, a w dwie ostatnie soboty miesiąca zaproszeni są młodzi płocczanie w wieku od 12 do 15 lat. Warsztaty w sali wykładowej SCB Przetwornia (Synagogalna 4) poprowadzi architekt Marta Siodłak. Czego konkretnie dowie się młodzież?

  • Co to jest zabytek?
  • Co oznacza pojęcie "konserwacja zabytków"?
  • Kto to jest konserwator zabytków i czym się zajmuje?
  • Co rozumiemy pod pojęciem rewitalizacja i ochrona dziedzictwa?
Warsztaty prowadzić będzie architekt Marta Siodłak.

- Wspólnie z prowadzącą warsztaty będziemy oglądać archiwalne zdjęcia Płocka, odgadywać jakie miejsca i budynki przedstawiają, jaką pełniły funkcję kiedyś a jaką pełnią dziś. Dzieci za pomocą materiałów plastycznych zbudują makietę historycznego obiektu, budowli. Uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani z detalami architektonicznymi, dowiedzą się co to portal, gzyms kordonowy, tympanon... Wspólnie stworzą kolaż przedstawiający np. elewację zabytkowego obiektu. Wykorzystywać do tego będą fragmenty zdjęć - zachęcają organizatorzy. 

Uczestnicy zbudują też makietę całego fragmentu miasta wraz z odtworzeniem najważniejszych budynków zabytkowych w Płocku.

- Celem organizowanych warsztatów jest upowszechnienie wiedzy o zabytkach Płocka, rozwijanie świadomości przestrzeni, kształtowanie rozumienia i doceniania dziedzictwa i tradycji historycznych oraz architektonicznych - tłumaczą organizatorzy. 

Warsztaty odbędą się w sobotę 19 i 26 października, w godzinach 13:00-15:00. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, zapisów należy dokonać pod nr telefonu 735 201 106.

Dla wszystkich uczestników warsztatów przewidziano słodki poczęstunek a na zakończenie każde dziecko otrzyma drobny upominek.

Szczegóły dotyczące warsztatów dostępne na stronie tumskanova.pl oraz profilu FB Starówka Płock.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE