Reklama

Wandal popisał się na Placu Książęcym

Opublikowano:
Autor:

Wandal popisał się na Placu Książęcym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plac Książęcy najwyraźniej działa niczym wabik na amatorów różnych malunków, które niewiele mają wspólnego ze sztuką. Wciąż jeszcze można mieć w pamięci pomazany pomnik Bolesława Krzywoustego a teraz gryzmoły pojawiły się na stojącej obok tablicy. Jednemu z naszych czytelników na ten widok z lekka opadły ręce.

Plac Książęcy najwyraźniej działa niczym wabik na amatorów różnych malunków, które niewiele mają wspólnego ze sztuką. Wciąż jeszcze można mieć w pamięci pomazany pomnik Bolesława Krzywoustego, a teraz gryzmoły pojawiły się na stojącej obok tablicy. Jednemu z naszych czytelników na ten widok z lekka opadły ręce.

O pomazanej tablicy ze wspomnieniami o władcy umieszczonej przy pomniku na Placu Książęcym napisał do nas czytelnik. - Tablica niedawno została pomazana przez wandali  (chyba to "fani" Widzewa Łódź") i moim zdaniem należałoby ją wymienić.

Faktycznie, po jednej stronie jakieś esy-floresy, po drugiej nazwa łódzkiej drużyny sportowej, nad nim i pod spodem drugi napis, „Jude”. W wizji nie zabrakło też miejsca na dwie Gwiazdy Dawida. Jakby nie było, Plac Książęcy prowadzi na promenadę, którą raczej warto się pochwalić, a tego typu wybryki szpecą aniżeli zdobią. Spytaliśmy o nie w Ratuszu, w końcu to rzut beretem od urzędu.

- Tablica będzie czyszczona w piątek, najpóźniej w poniedziałek – odpowiada Hubert Woźniak z zespołu medialnego w Ratuszu. Mając jednak na uwadze, że nie tak łatwo było usunąć ostatnie gryzmoły z pomnika, dodaje że nie ma gwarancji sukcesu. - Ale jesteśmy w dobrej myśli.

Skoro jednak takie sytuacje powtarzają się, to co z monitoringiem? No niestety na razie urzędnik przyznaje, że jest z tym problem, co ma się jednak wkrótce zmienić. Ratusz ogłosił przetarg na najem zaprojektowanego, wybudowanego, zainstalowanego i uruchomionego systemu monitoringu wizyjnego miasta składającego się z 77 kamer. Oznacza to, że przybędzie nam 15 szybkoobrotowych nowych urządzeń. Jedna z kamer zostanie zainstalowana na ul. Piekarskiej i będzie obserwować Plac Książęcy. Ma to zapewnić również lepszą ochronę promenady spacerowej i umieszczonych tam lunet, bo i z nimi różnie bywało.

Czytaj też:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE