Reklama

Wakacje w teatrze całkowicie za darmo

Opublikowano:
Autor:

Wakacje w teatrze całkowicie za darmo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie masz pomysłu na spędzenie wakacji? Jeśli masz 15-18 lat i lubisz teatr, weź udział w bezpłatnych warsztatach teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Teatr Per Se.

Nie masz pomysłu na spędzenie wakacji? Jeśli masz 15-18 lat i lubisz teatr, weź udział w bezpłatnych warsztatach teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Teatr Per Se.

Projekt „Dniem i Nocą” realizowany będzie 12-27 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenie Teatr Per Se, przy ulicy 3 maja 18 w piątek 12 lipca o 10. Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem teatrperse@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 608 294 366 (Anna Kaźmierowska). Pośpiech wskazany, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

W trakcie zajęć młodzież będzie uczyć się pracy w zespole, skupi się na myśleniu abstrakcyjnym, spotka się z poetą Maciejem Woźniakiem. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak działa teatr cieni, na czym polega animacja lalkowa i jak wygląda teatr od kulis. Będą mieli okazję poznania ciekawych tekstów dotyczących kultury.

Młodzi ludzie uczestniczący w warsztatach zostaną podzieleni na cztery grupy: dziennikarską, scenograficzną, muzyczną oraz aktorską. Szesnastodniowy projekt „Dniem i Nocą”zostanie zakończony pokazem warsztatowym.

Warsztaty realizowane przez Stowarzyszenie Teatr Per Se są częścią ogólnopolskiego projektu „Lato w teatrze” przygotowanego przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. To oferta dla młodych ludzi, którzy z różnych przyczyn będą spędzali wakacje w swojej miejscowości. W 2008 roku projekt został zainicjowany przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. Od tego czasu jego koordynacją zajmuje się Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 29 czerwca a 1 września w trzydziestu miejscowościach w całej Polsce. Przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach. Warsztaty kończą się przedstawieniem wystawionym w teatrze, domu kultury lub w dowolnym punkcie miasta.

Profesjonalni artyści, którzy prowadzą warsztaty, dzielą się z młodzieżą swoim zawodowym doświadczeniem, prezentując własne metody pracy.

W tegorocznym projekcie, obok Stowarzyszenia Teatr Per Se, udział biorą: Stowarzyszenie Teatr Wiczy z Torunia (miejsce realizacji: Bełchatów), Stowarzyszenie Teatr Okno (Białystok), Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana (Bielsko-Biała), Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Stacja Bukownica” (Bukownica), Miejski Ośrodek Kultury (Dynów), Małopolski Instytut Kultury z Krakowa (miejsce realizacji: Frydrychowice), Miejski Teatr „Miniatura” (Gdańsk), Fundacja Win-Win z Głogowa (miejsce realizacji: Górzno), Regionalny Ośrodek Kultury (Katowice), Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” (Kielce), Stowarzyszenie Na Górze z Chodzieży (miejsce realizacji: Kocina), Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego (Kraków), Teatr Figur Kraków, Fundacja Działań Twórczych (miejsce realizacji: Lanckorona), Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Duninowie z siedzibą w Soczewce (miejsce realizacji: Lipianki), Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „NOVA” (Łośno), Stowarzyszenie Targowa 62 (Łódź), Stowarzyszenie Teatralne CHOREA (Łódź), Biblioteka Publiczna Gminy Mielno (Mielno), Miejski Dom Kultury (Olsztynek), Stowarzyszenie Praktyków Kultury z Warszawy (miejsce realizacji: Podkowa Leśna), Fundacja FURU z Warszawy (miejsce realizacji: Pomiechówek), Gminny Ośrodek Kultury (Stepnica), Teatr Lalek „Pleciuga” (Szczecin), Miejski Ośrodek Kultury (Tomaszów Mazowiecki), Teatr „Baj Pomorski” (Toruń), Stowarzyszenie Działań Twórczych Republika Warszawa (miejsce realizacji: Trzęsiny), Teatr Mały (Tychy), Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy z Białegostoku (miejsce realizacji: Tyczyn), Klub Kultury Falenica (Warszawa), Wrocławski Teatr Lalek (Wrocław).

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE