Reklama

W zoo spróbują pobić rekord Polski

Opublikowano:
Autor:

W zoo spróbują pobić rekord Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ogrodzie zoologicznym poszukują 999 śmiałków, którzy bez wahania porzucą wygodne łóżka i spędzą całą noc na wsłuchiwaniu się w głosy zwierząt. A przy okazji pomogą ustanowić rekord Polski.

W ogrodzie zoologicznym poszukują 999 śmiałków, którzy bez wahania porzucą wygodne łóżka i spędzą całą noc na wsłuchiwaniu się w głosy zwierząt. A przy okazji pomogą ustanowić rekord Polski.

Kochacie zwierzęta? Marzycie o przygodzie? Czymś niecodziennym, odbiegającym od standardowego dnia w domowym zaciszu? Już ruszyły zapisy na „ZOONOC – ZOONOOC - ZOONOOOC - czyli na Najsenniejszy Rekord Polski" w płockim ogrodzie. Na tych, którzy zdecydują się przenocować, czekają młode słoniątka, pantery śnieżne i tygrysy syberyjskie, renifery i pozostali podopieczni płockiego zakątka.

Impreza odbywa się w tym roku w nocy z 1 na 2 lipca w godzinach 19.00 - 9.00 rano. Rejestracji dokonujemy z pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej ogrodu. To konieczny wymóg. Drugi krok polega na zakupie biletu on-line lub w kasach zoo (bilet normalny kosztuje 14 zł, ulgowy 8 zł, bezpłatnie wchodzą dzieci do trzeciego roku życia). Bramy zamkną się za 999 osobą (wejście w godzinach 19.00 - 21.00). Jeśli nie dojdzie do wyczerpania limitu i 1 lipca okaże się, że wciąż są chętni na biwakowanie, nie będzie problemu z wypełnieniem formularza rejestracyjnego na miejscu przy wejściu do zoo (w godzinach 21.00 – 22.00). Osoby niepełnoletnie koniecznie muszą znajdować się pod czyjąś opieką, rodziców bądź opiekunów prawnych. Jeszcze jedna informacja, bilety zachowują ważność do zwiedzania ogrodu 2 lipca do godziny 19.00.

Jak przystało na tak nietypową noc, lepiej zabrać ze sobą latarkę, karimatę, materac, koc i śpiwór. A biorąc pod uwagę nieprzewidywalność aury, która raczy nas na przemian upałami i deszczem, także płaszcz przeciwdeszczowy.

Na początek imprezy, do godziny 22.00, opiekunowie zwierząt oprowadzą i opowiedzą rozmaite ciekawostki. W pawilonie Herpetarium zaplanowano pokaz zwierząt terrarystycznych i owadzi Biobitz będący lekcją rozpoznawania owadów nocnych. Warsztaty poprowadzą entomolodzy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Najmłodsi uczestnicy mogą bezpłatnie skorzystać z Parku Linowego ZOOLANDIA.

Powitanie odbędzie się na placu „przy Grzybku” o godzinie 22.00, kiedy już zamkną się bramy za ostatnim uczestnikiem. Po inauguracji czas na konkursy, w których nagrodami będzie m. in. możliwość uczestniczenia w przygotowaniu pożywienia dla zwierząt, napełnianiu pokarmem zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmieniu fok, pingwinów, przewidziano również nagrody rzeczowe. Kto poczuje się na siłach i dysponuje wiedzą z zakresu owadów czy gatunków zagrożonych wyginięciem, powinien koniecznie spróbować wystartować w pozostałych konkursach. A tuż po nich zrobi się efektownie za sprawą fireshow. Swój kunszt zaprezentuje grupa Jo Art Show. Dla tych, którzy nie zamierzają położyć się spać, pomysłodawca ZOONOCY Michał T. Łukaszewicz przewidział prezentację slajdów podróżniczych „Misiones – Polska dżungla w Argentynie”. Jeśli tylko nie będzie deszczowej niespodzianki, zostanie rozpalone ognisko. W trakcie ZOONOCY cisza nocna obowiązuje od północy. Później zaczyna się uważne wsłuchiwanie w niezwykłą ciszę i rozpoznawanie, które gatunki lubią buszować nocną porą po swoim terytorium.

Pobudka dla wszystkich już o 6.00 rano. Odbędzie się losowanie szczęśliwców, którzy pomogą karmić zwierzęta od godziny 7.00. Na początek śniadanie otrzymają pingwiny, później foki, słonie i małpki (w przypadku małpek tylko dla osób wylosowanych).

Pamiętajcie, że taka okazja trafia się tylko raz w roku!

Fot. Dominika Bębenista

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE