Reklama

W ZOO nowy mieszkaniec i oczywiście mnóstwo atrakcji!

Opublikowano:
Autor:

W ZOO nowy mieszkaniec i oczywiście mnóstwo atrakcji! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższych dniach w płockim zoo będzie można obejrzeć najmłodszego mieszkańca naszego ZOO – lamparta perskiego, który urodził się kilkanaście dni temu. Do tego nie zabraknie licznych atrakcji.

W najbliższych dniach w płockim zoo będzie można obejrzeć najmłodszego mieszkańca naszego ZOO – lamparta perskiego, który urodził się kilkanaście dni temu. Do tego nie zabraknie licznych atrakcji.

Młody lampart perski urodził się 3 maja  jako jedynak i mimo że to pierwszy miot Sulakhat, matka opiekuje się nim wyjątkowo czule. Maluch przebywa już na wybiegu zewnętrznym, jednak niełatwo go dostrzec, gdyż najczęściej chowa się za konarami.

Jego rodzice to samica Sulakhat i samiec  Orlando. Sulakhat urodziła się w 2014 roku i przyjechała do Płocka 26 października 2016 roku, z National Park Sochi (Centrum Hodowli i Reintrodukcji Lamparta Perskiego w Rosji). Jej ojcem jest pochodzący z natury samiec o imieniu Alous, natomiast matka  o imieniu Andrea urodziła się w zoo Jihlava w Czechach. Dla dalszej hodowli szczególnie cenne są geny samca, ponieważ pochodzi on z wolności. Warto wspomnieć, że to jej pierwszy miot, ale jako matka spisuje się rewelacyjnie. Orlando urodzony w 2012 r. przyjechał do Płocka z zoo z Nesles (Francja) 12 grudnia 2013 roku.

Lamparty perskie w Polsce hodowane są w trzech ogrodach zoologicznych: w Płocku, Gdańsku i Chorzowie. Są to zwierzęta zagrożone wysokim ryzykiem wyginięcia.

Nie tylko młode lamparciątko będzie atrakcją w zoo. Placówka oferuje bowiem w niedzielę Festiwal Baniek Mydlanych, liczne pokazy i warsztaty. Stanowiska do zabawy wraz sprzętem i darmowym płynem do puszczania ogromnych baniek będą do dyspozycji uczestników na placu piknikowym. Organizatorzy zapraszają również na malowanie buziek, fantazyjne tatuaże czy zamykanie w bańce mydlanej. Pokazy puszczania ogromnych baniek mydlanych i warsztaty odbędą się na placu piknikowym o godzinie 12:00 i 14:00.

Natomiast o godzinie 13:00 odbędzie się oficjalne otwarcie „Altany dla Małych Ssaków” w pobliżu wybiegu dla lampartów perskich. To ukłon w stronę trwającego tygodnia promocji karmienia piersią. Na uczestników czekać będzie sporo atrakcji, np. symulator porodu, pokazy pierwszej pomocy dla dzieci, konsultacje z położną i fizjoterapeutą dziecięcym, spotkanie z doradcą noszenia dzieci w chuście ClauWi oraz wesołe rodzinne konkursy z mnóstwem atrakcyjnych nagród.  

„Altana dla Małych Ssaków” to zaciszne miejsce zlokalizowane w centralnej części ogrodu, w którym młoda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią. W altanie jest też przewijak dla dzieci, gdzie można zmienić pieluszkę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE