Reklama

W weekend płocczanie świętują. Są chętni do występu?

Opublikowano:
Autor:

W weekend płocczanie świętują. Są chętni do występu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przekazujemy szczególne zaproszenie. Jest okazja, aby wspólnie z hejnalistą w najbliższą sobotę zagrać płocki hejnał.

Przekazujemy szczególne zaproszenie. Jest okazja, aby wspólnie z hejnalistą w najbliższą sobotę zagrać płocki hejnał.

W weekend świętujemy 780 rocznicą lokacji miasta, to również 80 rocznica powstania hejnału. Miał powstać już po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, jednak sprawa się przeciągnęła do tego stopnia, że dopiero w 1937 roku ogłoszono konkurs. Na pięć zgłoszonych utworów, cztery napisał ks. Kazimierz Andrzej Starościński, piątą zgłosił kompozytor Faustyn Piasek. Wybrano utwór z nr 3, którego autorem był ks. Starościński. 

Z przerwami grano wybrany utwór z Wieży Zegarowej przez kilka dekad, później była długa przerwa, aż ponownie rozległ się w 1983 roku w rocznicę Konstytucji 3 Maja. Obecnie grany jest z wieży ratusza na Starym Rynku. 

Wspólny występ zaplanowano 24 czerwca o godz. 18.00 na Starym Rynku.

Aranżację hejnału wykonaną przez Szymona Białoruckiego znajdziecie na stronie płockiego Urzędu Miasta Płocka

Informacja dla grających:
Aranżacja składa się z kilku części. Każda ma inne tempo. Gramy od początku kilka razy, powtarzając pierwszą woltę. Na sygnał prowadzącego kończymy na fermacie w drugiej wolcie. Wtedy po chwili perkusista nabija nowe tempo i gramy kolejną część, również wielokrotnie powtarzając pierwszą woltę i na sygnał kończymy na fermacie w drugiej wolcie. Schemat powtarza się przy następnych częściach aż do końca.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE