Reklama

W weekend Orlen Arena zajęta. Przez koty!

Opublikowano:
Autor:

W weekend Orlen Arena zajęta. Przez koty! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w ten weekend całą Orlen Areną zawładną kociarze ze swoimi futrzastymi podopiecznymi. Do Płocka zawita bowiem po raz pierwszy Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, na której jedną z głównych atrakcji będą zaliczane do najbardziej uległych koty rasy ragdoll.

Już w ten weekend całą Orlen Areną zawładną kociarze ze swoimi futrzastymi podopiecznymi. Do Płocka zawita bowiem po raz pierwszy Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, na której jedną z głównych atrakcji będą zaliczane do najbardziej uległych koty rasy ragdoll.

O tych pięknych stworzeniach rozpowszechniano nawet swojego czasu pewien mit, jakoby cechowała je wyjątkowa odporność na ból. Ragdolla zalicza się do stosunkowo dużych kotów. Co ciekawe, przeważnie wszystkie mają niebieskie oczy. Na co dzień bywają mało ruchliwe, ale są także ufne i spokojne. Lubią też obecność dzieci. Ogólnopolski Klub Kotów i Kociarzy No Problem zorganizuje w sobotę ich specjalny pokaz w trakcie trwania dwudniowej wystawy w płockiej Orlen Arenie.

Każdego dnia wystawy koty zostaną poddane odpowiedniej ocenie. W tym celu do naszego miasta przybędą specjalni sędziowie ze Szwajcarii, Włoch, Szwecji oraz Niemiec, aby ocenić anatomię kotów, długość i kolor futra oraz cechy typowe dla poszczególnych ras. Organizatorzy spodziewają się udziału w imprezie nawet 300 kotów oraz ich wystawców, także spoza granic Polski, również z Niemiec, Włoch, Litwy i Łotwy.

Ponadto w niedzielę 22 czerwca dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą konkursu plastycznego „Kot na wakacjach”, organizowanego we współpracy klubu No Problem  z redakcją miesięcznika „Kocie Sprawy”. Dzieci startowały w konkursie w trzech kategoriach wiekowych, począwszy od trzyletniego przedszkolaka po trochę starszą młodzież w wieku 13 lat. Swoje prace, w formacie A4, wykonywały techniką dowolną. Czemu akurat „Kot na wakacjach”? Aby uwrażliwić najmłodszych na zjawisko bezdomności wśród zwierząt, które najczęściej bywają porzucane z powodu wyjazdu na urlop jego dotychczasowego właściciela, zamiast zapewnić im stosowną opiekę.  Nagrodzone prace, także te wskazane przez komisję konkursową, obejrzymy w trakcie trwania obu wystaw.

Imprezę zaplanowano na dwa dni (21 i 22 czerwca) w godzinach 10.00- 17.00. Bilety kosztują 5, 10 i 20 zł.

Fot. Małgorzata Rostowska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE