Reklama

W wakacje poszalejemy na pumptracku?

Opublikowano:
Autor:

W wakacje poszalejemy na pumptracku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach wciąż się przeciąga. Obiekt miał być otwarty dla miłośników ekstremalnej jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach bmx w zeszłe wakacje. Niestety... Termin oddania inwestycji przesuwano już kilka razy.

Budowa Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach wciąż się przeciąga. Obiekt miał być otwarty dla miłośników ekstremalnej jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach bmx w zeszłe wakacje. Niestety... Termin oddania inwestycji przesuwano już kilka razy. 

Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach to jeden z projektów budżetu obywatelskiego Płocka z 2015 roku. Koszt jego budowy wynosi blisko 500 tys. zł, a prace nad nowym obiektem ruszyły w 2017 roku.

[ZT]14679[/ZT]

Z pumptracku mieliśmy korzystać od lipca zeszłego roku. Pojawiły się jednak problemy z odwodnieniem terenu, co wydłużyło prace. Zastrzeżenia budziła także m.in. nawierzchnia asfaltowa, a wykonawca został zobligowany do usunięcia wskazanych usterek. Ratusz niejednokrotnie podkreślał, że tor ma być bezpieczny dla użytkowników, dlatego jego otwarcie przesuwa się w czasie.

[ZT]17163[/ZT]

Temat poruszono także podczas wczorajszych obrad komisji inwestycji, rozwoju i bezpieczeństwa miasta. 

- Wykonawca deklaruje, że między 14 maja, a 3 czerwca przystąpi do naprawy zgodnie z programem naprawczym - mówił wiceprezydent Jacek Terebus. - Zakładam, że już nic nie stanie na przeszkodzie i inwestycja zostanie oddana po 3 czerwca.

Jak zauważył radny Piotr Szpakowicz wykonawca nie wykonywał wcześniej tego typu obiektów.

- Ta cała sytuacja to jest pewien konflikt między projektantem i wykonawcą - zauważył Jacek Terebus. - Projektantem, który projektuje i wykonuje w Polsce tego typu obiekty i wykonawcą, który tylko wykonuje.

Przeznaczeniem placu są sporty ekstremalne, stąd program naprawczy, zgodnie z którym wykonawca musi dokonać niezbędnych poprawek. 

- By inwestycję oddać musimy mieć zgodę projektanta, który pełni swego rodzaju nadzór autorski - mówił Jacek Terebus. - Zakładam, że 3 czerwca będzie już po wszystkim i odbierzemy kompletny pumptrack. 

[ZT]18368[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE