Reklama

Reklama

W wakacje poszalejemy na pumptracku?

Opublikowano: śr, 25 kwi 2018 13:00
Autor:

W wakacje poszalejemy na pumptracku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach wciąż się przeciąga. Obiekt miał być otwarty dla miłośników ekstremalnej jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach bmx w zeszłe wakacje. Niestety... Termin oddania inwestycji przesuwano już kilka razy.

Reklama

Budowa Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach wciąż się przeciąga. Obiekt miał być otwarty dla miłośników ekstremalnej jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach bmx w zeszłe wakacje. Niestety... Termin oddania inwestycji przesuwano już kilka razy. 

Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach to jeden z projektów budżetu obywatelskiego Płocka z 2015 roku. Koszt jego budowy wynosi blisko 500 tys. zł, a prace nad nowym obiektem ruszyły w 2017 roku.

[ZT]14679[/ZT]

Z pumptracku mieliśmy korzystać od lipca zeszłego roku. Pojawiły się jednak problemy z odwodnieniem terenu, co wydłużyło prace. Zastrzeżenia budziła także m.in. nawierzchnia asfaltowa, a wykonawca został zobligowany do usunięcia wskazanych usterek. Ratusz niejednokrotnie podkreślał, że tor ma być bezpieczny dla użytkowników, dlatego jego otwarcie przesuwa się w czasie.

[ZT]17163[/ZT]

Temat poruszono także podczas wczorajszych obrad komisji inwestycji, rozwoju i bezpieczeństwa miasta. 

- Wykonawca deklaruje, że między 14 maja, a 3 czerwca przystąpi do naprawy zgodnie z programem naprawczym - mówił wiceprezydent Jacek Terebus. - Zakładam, że już nic nie stanie na przeszkodzie i inwestycja zostanie oddana po 3 czerwca.

Jak zauważył radny Piotr Szpakowicz wykonawca nie wykonywał wcześniej tego typu obiektów.

- Ta cała sytuacja to jest pewien konflikt między projektantem i wykonawcą - zauważył Jacek Terebus. - Projektantem, który projektuje i wykonuje w Polsce tego typu obiekty i wykonawcą, który tylko wykonuje.

Przeznaczeniem placu są sporty ekstremalne, stąd program naprawczy, zgodnie z którym wykonawca musi dokonać niezbędnych poprawek. 

- By inwestycję oddać musimy mieć zgodę projektanta, który pełni swego rodzaju nadzór autorski - mówił Jacek Terebus. - Zakładam, że 3 czerwca będzie już po wszystkim i odbierzemy kompletny pumptrack. 

[ZT]18368[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.