W tym sezonie niepokonani. Komplet zwycięstw siatkarzy z Płocka

Autor: | Zdjęcie: KPS Płock

W tym sezonie niepokonani. Komplet zwycięstw siatkarzy z Płocka - Zdjęcie główne

foto KPS Płock

Wiadomości Bardzo dobrze w drugiej lidze mazowieckiej spisują się siatkarze KPS Płock. Po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 z mocnym Olimpijczykiem Mszczonów płocczanie pokonali u siebie - także bez straty seta - wicelidera tabeli, Siatkarza Ząbki.

W drugiej lidze mazowieckiej są dwie grupy, w tej z ekipą z Płocka walczy 8 zespołów, KPS ma na koncie komplet zwycięstw, stracił zaledwie dwa sety.

W sobotę w popularnym blaszaku przy Kobylińskiego siatkarze z Płocka podejmowali wicelidera z Ząbek. Rywale świetnie weszli w mecz, wygrywali już 19:13!

Okazało się, że to nie wystarczyło do wygrania seta. Gospodarze zmobilizowali się, a po serii świetnych serwisów Igora Lewickiego dogonili Siatkarza Ząbki, a w końcówce wygrali 26:24!

Taki obrót sprawy wyraźnie dodał skrzydeł płocczanom, którzy od połowy drugiego seta zaczęli dominować i wygrali tę partię do 22.

- Trzeci set zaczynamy lepiej niż poprzednie, tym razem to my wychodzimy na kilka punktów przewagi, jednak rywale nie składają broni i doprowadzają do stanu 11:11. Ale nasza spokojna, konsekwentna i przede wszystkim skuteczna gra powoduje, że spokojnie rozgrywamy drugą część seta, wygrywając pewnie 25:18 i całe spotkanie 3:0 - relacjonuje KPS.

Było to już ósme spotkanie KPS w lidze, wszystkie zespół z Płocka wygrał za trzy punkty. Do końca fazy zasadniczej zostały cztery mecze, a KPS już teraz myśli o walce w fazie play-off o awans do wyższej ligi.

Dodajmy, że w klubie są także treningi z dziećmi, młodzi adepci siatkówki w weekend wystartowali w pierwszych zawodach i zdobywają cenne doświadczenie.

KPS Płock - Siatkarz Ząbki 3:0 (26:24, 25:22, 25:18)