Reklama

W tym rankingu Płock uznano za jedno z najbardziej niesamowitych miast

Opublikowano:
Autor:

W tym rankingu Płock uznano za jedno z najbardziej niesamowitych miast - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Jeszcze nie w pełni odkryte, ale gwarantujące ciekawe przeżycia podróżnicze. Ranking siedmiu niesamowitych miejsc, które musisz odwiedzić – tak rekomendują przyjazd między innymi do naszego miasta na stronie umożliwiającej szybkie znalezienie połączeń lotniczych.

- Jeszcze nie w pełni odkryte, ale gwarantujące ciekawe przeżycia podróżnicze. Ranking siedmiu niesamowitych miejsc, które musisz odwiedzić – tak rekomendują przyjazd między innymi do naszego miasta na stronie umożliwiającej szybkie znalezienie połączeń lotniczych.

Ranking „najbardziej zachwycających polskich miast poza głównym szlakiem turystycznym”, jak czytamy na stronie Skyscanner, jest subiektywny. W każdym razie zachęca do odwiedzenia Płocka (miasto uplasowało się na pozycji szóstej). Przed nami są takie miasta, jak Przemyśl, Olsztyn, Słupsk, Kielce i Lublin, natomiast ranking zamyka Świdnica.

Zapytaliśmy kierowniczkę oddziału informacji miejskiej w płockim Ratuszu, Monikę Maron czy miasto zdecydowało się na tego rodzaju promocję. Wychodzi na to, że nie. A to zawsze miłe, kiedy nazwa miasta pojawia się w tak pozytywnym kontekście.

A zatem dlaczego warto przyjechać do Płocka? Ze względu na imponującą skarpę i nabrzeże, bazylikę katedralną (należącą do najważniejszych zabytków w Polsce - akurat z tego opisu z pewnością ucieszy się jej proboszcz, Stefan Cegłowski), charakterystycznego budynku ratusza, wieży ciśnień, a także atuty „nie tylko dla miłośników historii i rzecznych widoków”. Wspominają o tym, że Płock jeszcze „do niedawna był znany głównie z przemysłu chemicznego”, a teraz latem staje się gospodarzem różnych festiwali, w tym muzyki elektronicznej i … reggae (akurat w tym punkcie nie wykazano się sprawdzeniem, czy tak jest w istocie). Powód do zadowolenia może mieć dyrektor zoo, Krzysztof Kelman, skoro płockie zoo „śmiało może konkurować z tymi najbardziej znanymi w Polsce”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE