Reklama

W trakcie drogi krzyżowej przepraszali za profanację krzyża

Opublikowano:
Autor:

W trakcie drogi krzyżowej przepraszali za profanację krzyża  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątkowy wieczór wierni przeważnie z trzech parafii uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Biskup Piotr Libera podkreślał, że w ten sposób wyznają swoją wiarę w Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Chrystusa, z kolei proboszcz z parafii Maksymiliana Kolbego, ks. Tadeusz Łebkowski twierdził, że jest to przebłaganie za profanację krzyża w przestrzeni publicznej.

W piątkowy wieczór płocczanie i wierni przeważnie z trzech parafii uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Biskup Piotr Libera podkreślał, że w ten sposób wyznają swoją wiarę w Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Chrystusa, z kolei proboszcz z parafii Maksymiliana Kolbego, ks. Tadeusz Łebkowski twierdził, że jest to przebłaganie za profanację krzyża w przestrzeni publicznej.

Kilkuset wiernych z parafii katedralnej, św. Bartłomieja i św. Maksymiliana Kolbego przeszło ulicami począwszy od kościoła na Górkach i kończąc w katedrze, rozważając poszczególne stacje męki Jezusa Chrystusa. Przez czternaście stacji duchowni, siostry zakonne, dorośli i dzieci nieśli krzyż, który jest pamiątką Mszy św. z udziałem papieża Jana Pawła II w 1991 roku w trakcie jego wizyty w Płocku. Przy każdej stacji trwały rozważania odnośnie czynów popełnianych przez ludzi wobec prawa Bożego. Drodze Krzyżowej przewodniczył biskup Piotr Libera.

W trakcie Mszy św. w kościele w parafii św. Maksymiliana Kolbego ks. Tadeusz Łebkowski mówił w nawiązaniu do tzw. czarnego protestu i spektaklu „Klątwa” w stołecznym Teatrze Powszechnym: - Krzyż jest w naszej ojczyźnie obrażany. To przez zło, jakie szatan wznieca w ludzkich sercach. Ulicami chodzą czarne marsze, których uczestnicy w większości zostali ochrzczeni. W teatrach obraża się papieża Jana Pawła II.

Już w katedrze biskup Piotr Libera nawiązał także do ekstremalnych dróg krzyżowych, kiedy uczestnicy idą z krzyżem nocą nawet 42 km, jak wierni z Przasnysza.

Na zakończenie w świątynnych murach zabrzmiało „Requiem” Mozarta w wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej.  

Zobaczcie zdjęcia: Requiem Mozarta w katedrze

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE