Reklama

W ten weekend w Łącku będzie widowiskowo

Opublikowano:
Autor:

W ten weekend w Łącku będzie widowiskowo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piękne konie, emocjonujące zawody i zwiedzanie zwykle niedostępnych miejsc – tak w skrócie można opisać nadchodzący weekend w Łącku w pobliżu Płocka.

Piękne konie, emocjonujące zawody i zwiedzanie zwykle niedostępnych miejsc – tak w skrócie można opisać nadchodzący weekend w Łącku w pobliżu Płocka.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji i zarezerwujcie sobie czas w dniach od 24 do 26 listopada. Cel wyprawy nie będzie mocno oddalony od Płocka, chodzi bowiem o stadninę Ogierów w Łącku, ponieważ właśnie tam zostaną rozegrane Halowe Zawody Ogólnopolskie w jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin jeździeckich – w skokach przez przeszkody. W zawodach weźmie udział ponad 150 par jeźdźców i koni, w tym również uczestnik tegorocznego Pucharu Świata w USA - Dawid Kubiak.

Stacjonujące w stadzie konie różnych ras posłużą do zaprezentowania różnic pomiędzy końmi zimnokrwistymi, a końmi gorącokrwistymi w tym np. rasy czystej krwi arabskiej. Organizowane w stadzie ogierów  w Łącku zawody są również świetną okazją do poznania bliżej historii tego miejsca i zwiedzenia z przewodnikiem. W sobotę i niedzielę o każdej pełnej godzinie od 12.00 do 16.00 włącznie, przewodnik zabierze wszystkich zainteresowanych do miejsc zwykle zamkniętych dla postronnych osób, w tym zabytkowej powozowni i stajni. W niedzielę koło godz. 13.00 odbędzie się także pokaz woltyżerki przygotowany przez miejscowy klub jeździecki. Zawody każdego dnia zostaną rozegrane w godz. 10.00-17.00.

Wstęp jest bezpłatny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a jednym ze sponsorów wydarzenia jest PKN ORLEN. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE