Reklama

W tej imprezie brały udział tysiące osób. PKN Orlen zmienia formułę

Opublikowano:
Autor:

W tej imprezie brały udział tysiące osób. PKN Orlen zmienia formułę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Narodowe Święto Biegania odbędzie się w tym roku w znacznie poszerzonej formie. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne Orlen Warsaw Marathon.

Narodowe Święto Biegania odbędzie się w tym roku w znacznie poszerzonej formie. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne Orlen Warsaw Marathon.

W koncernie podkreślają, że wkrótce podadzą szczegóły. Nie zmieni się natomiast jedno, PKN Orlen wciąż zamierza angażować się w formy wspierające aktywny tryb życia, kładąc nacisk na aktywizację dzieci i młodzieży czy osób starszych, łącząc zarazem zadania biznesowe z aspektami społecznymi. Obecnie spółka sponsoruje - oprócz warszawskiej imprezy biegowej - również. Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Gdyni, maraton Solidarności, półmaraton w Płocku, czy bieg „Tropem wilczym”. W 2019 r. Orlen Warsaw Marathon odbył się w kwietniu. W wydarzeniu wzięło udział 20 tysięcy uczestników. Główne biegi odbyły się w niedzielę 14 kwietnia. Równo o godzinie 9.00, po odśpiewaniu Hymnu Polski, biegacze na 42 km i 10 km wystartowali z Wybrzeża Szczecińskiego. Ruszając w przeciwnych kierunkach – maratończycy w czerwonych koszulkach, a biegacze Biegu OSHEE 10 km w białych, utworzyli tym samym gigantyczną flagę Polski.

Wstępnie wiadomo, że impreza odbywająca się w 2020 r. w Warszawie w nowej formule obejmie m.in. biegi na różnych dystansach, w tym maratońskim.

- Planowana zmiana formuły to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony wszystkich biegaczy, również amatorów, a także kibiców - tłumaczą w biurze prasowym PKN Orlen. - Umożliwi również szerszą promocję polskiego sportu w Europie poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe. Zadaniem imprezy będzie promocja zdrowego stylu życia, ale również nacisk na ochronę środowiska i troskę o przyszłość naszej planety.

Tym samym koncern oficjalnie ustosunkował się do nieoficjalnych informacji w ogólnokrajowej prasie, aby impreza miała się nie odbyć bądź jest "pod dużym znakiem zapytania", ponieważ nie ruszyły jeszcze zapisy dla zawodników, w dodatku koncern może zwiększyć swoje finansowe zaangażowanie w Formułę 1.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE