Reklama

W szkole chodzą w maskach. Grają do woli i walczą na miecze

Opublikowano:
Autor:

W szkole chodzą w maskach. Grają do woli i walczą na miecze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kojarzycie czarnego kota z plakatów, na którego grzbiecie w tym roku siedzi krasnal z husarskimi skrzydłami? Najbardziej fantastyczne wydarzenie w roku już w ten weekend.

Kojarzycie czarnego kota z plakatów, na którego grzbiecie w tym roku siedzi krasnal z husarskimi skrzydłami? Najbardziej fantastyczne wydarzenie w roku już w ten weekend.

Czarodziejki i wojowniczki, legendy grodów polskich, wielka Lechia i inne szalone teorie, historia żon Henryka VIII (tak, to ten angielski monarcha, który doprowadził do rozłamu z Kościołem Rzymskokatolickim oraz do ustanowienia niezależnego od papieża Kościoła anglikańskiego, znany również z sześciokrotnego zawierania związku małżeńskiego, o czym opowiadał m.in. serial Dynastia Tudorów), a do tego duchy, smoki, Gwiezdne Wojny, anime, motywy z „Gry o Tron”, „Harrego Pottera” i sagi o Wiedźminie, przedchrześcijańskie dziady i co nam zostało z Tolkiena, gry planszowe, kalambury RPG-owe, a nawet rysowanie, zumba, turnieje średniowieczne, fireshow przed budynkiem i... profesjonalne doradztwo w zakresie walki z wampiryzmem. A to tylko część planów tegorocznego Elgaconu, na którym jak zwykle będzie wszystko to, co niezwykłe, baśniowe, fantastyczne, ale też często związane z historią (z której jakże chętnie czerpią pisarze). W tym roku w sposób szczególny zamierzają wyeksponować historię Polski, zarówno tę prawdziwą, jak i wszelkie wariacje, które na tej podstawie się zrodziły i zakorzeniły w fantastycznej popkulturze.

Program wydarzenia podzielono na wiele bloków tematycznych (np. smocze historie, część azjatycką, salę gier, część konsolową, toporowo-rekreacyjną, RPR, rysunkową, pokazową), w których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Odbędą się prelekcje oraz panele uczestników konwentu dotyczące literatury fantastycznej, filmów i seriali, gier wszelkiego rodzaju (od gier planszowych i karcianych, przez gry RPG i larpy, aż po gry video), mangi i anime, a także spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz konkursy z nagrodami. W założeniu odbędzie się ponad sto punktów programu. Ponadto przez cały konwent działać będzie pokój z grami, w którym można za darmo wypożyczyć jedną z ponad setki gier planszowych, aby następnie w nią zagrać wraz ze znajomymi lub rodziną.

Płockie Dni Fantastyki to dwudniowy ogólnopolski konwent fantastyczno-historyczny, którego głównym organizatorem pozostaje Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai. Impreza odbędzie się już po raz 14., tym razem w dniach 17-18 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 przy ulicy Czwartaków 6..

Wstęp jest płatny (pełna akredytacja 20 zł, sobota – 15 zł, niedziela – 10 zł, dzieci do lat 6 bez opłat, od 7 do 12 lat 50 proc. zniżki, ale bezwzględnie wymagana jest obecność opiekuna prawnego). Osoby niepełnoletnie do uczestnictwa potrzebują zgody opiekuna prawnego (wzór znajduje się stronie www.elgacon.pl), może też zostać napisana odręcznie.

Cały program imprezy znajdziecie na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE