Reklama

W środę święto. Profity zbierają kwiaciarnie

Opublikowano:
Autor:

W środę święto. Profity zbierają kwiaciarnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W PRL nie było większego wyboru, obecnie bardziej liczy się pomysł lub wyszukanie odpowiedniego podarunku na Dzień Kobiet. Niektórzy panowie mają wręcz wypróbowane patenty na miły akcent z okazji corocznego święta.

W PRL nie było większego wyboru, obecnie bardziej liczy się pomysł lub wyszukanie odpowiedniego podarunku na Dzień Kobiet. Niektórzy panowie mają wręcz wypróbowane patenty na miły akcent z okazji corocznego święta.

Sposób na obchodzenie Dnia Kobiet uległ przeobrażeniu. W PRL działaczki komunistyczne wręcz wzywały do jeszcze bardziej wytężonej pracy i współzawodnictwa, podnoszenia norm produkcyjnych. Święto stało się także okazją do akcji propagandowych w rodzaju wezwań do walki z analfabetyzmem lub z alkoholizmem. Panie, które zostawały w domu z dziećmi, zachęcano do oszczędnego gospodarowania domowym budżetem, a jeśli mieszkały na terenie gospodarstwa, nawet do zakładania... nowej chlewni lub dzielenia odpadów na papier, żelazo i szkło. Powszechnie pokazywano zdjęcia uśmiechniętych kobiet, którym kierownik zakładu pracy wręczał goździki, ręczniki albo rajstopy. A Władysław Gomułka powtarzał: „Nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”.

Wciąż jeszcze zdarzają się panie, które czasem wspominają przy okazji 8 marca tamte upominki kojarzone z okresem w historii kraju, kiedy sklepowe półki zbytnio nie uginały się pod naporem towarów. Na szczęście to już się zmieniło. Tymczasem panowie nadal próbują w Dzień Kobiet stanąć na wysokości zadania, aby w odpowiedni sposób obdarować panie ze swojego otoczenia.

Przy każdym prezencie lepiej już zawczasu zastanowić się, czy aby trafi w gust osoby obdarowanej. Warto też pamiętać, że nawet jeśli kobieta lubi gotować, to może na Dzień Kobiet nie kupujmy kolejnej patelni (by nie było aż tak praktycznie). Już teraz w internecie znajdziemy przestrogi, aby zastanowić się nad kolorem i rodzajem kwiatów w zależności od adresatki. Tak czy inaczej właściciele kwiaciarni mogą już zacierać ręce. Biznes będzie się kręcił, skoro tyle pań lubi dostać kwiatka z okazji swojego święta. Nie zawsze są to jednak kwiaty, czasem to pudełko czekoladek, ładnie zapakowane pudełko, a w środku –  przykładowo – będzie zestaw eleganckich filiżanek, książka wyłuskana z półki w księgarni, kosmetyk, oryginalne lub zabawne etui.

Możliwości jest sporo, wszystko zależy od inwencji. Dla urozmaicenia wystarczy do tego kwiatka dodać pomysł na wspólną kolację. W tym wszystkim chodzi po prostu o pamięć i drobny gest (bez okazji też), chęć sprawienia przyjemności mamie, żonie, partnerce, siostrze, koleżance. Można poświęcić kilka minut na przygotowanie wyjątkowych życzeń. Także nasza redakcja składa wszystkim paniom życzenia, aby radość dominowała nad troskami, również spełniania marzeń i wygospodarowania czasu dla siebie, już bez domowych obowiązków.  

[ZT]14721[/ZT]

[ZT]14713[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE