Reklama

W Soczi igrzyska,u nas olimpijskie...znaczki

Opublikowano:
Autor:

W Soczi igrzyska,u nas olimpijskie...znaczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Historię zimowych igrzysk olimpijskich zaklętą w znaczkach pocztowych ze zbiorów Zdzisława Bitnera możemy oglądać w siedzibie POKiS-u przy Tumskiej.

Historię zimowych igrzysk olimpijskich zaklętą w znaczkach pocztowych ze zbiorów Zdzisława Bitnera możemy oglądać w siedzibie POKiS-u przy Tumskiej.

W rosyjskim Soczi trwają XXII Igrzyska Olimpijskie, pół świata żyje medalami, wynikami swoich rodaków. Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego w Płocku przygotowało niecodzienną wystawę. W witrynie okiennej w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy Tumskiej, w dawnym Sphinksie, można oglądać historię zimowych igrzysk przedstawioną na znaczkach pocztowych.

Przeglądając filatelistyczne skarby można zobaczyć, że  międzynarodowe zawody sportowe znane jako Zimowe Igrzyska Olimpijskie niemal od samego początku, czyli od odbywających się w 1924 r. w Chamonix zawodów  były tak ważnym i emocjonującym wydarzeniem, że z ich okazji wydawano nowe znaczki.

Wystawa prezentowana w POKiS-ie przedstawiająca znaczki z zimowych igrzysk olimpijskich z różnych krajów jest częścią zbiorów filatelistycznych płockiego kolekcjonera Zdzisława Bitnera.

Fot. Krzysztof Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE