Reklama

W sobotę nie tylko marsz i manifestacja? Kolejne zgłoszenia o zgromadzeniach

Opublikowano:
Autor:

W sobotę nie tylko marsz i manifestacja? Kolejne zgłoszenia o zgromadzeniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedno jest pewne, w sobotę będzie się sporo działo w centrum miasta. Do płockiego Ratusza wpłynęły bowiem kolejne zgłoszenia o zgromadzeniach, tyle że tym razem organizowanych w trybie uproszczonym - takich, które nie powinny powodować utrudnień w ruchu drogowym.

Jedno jest pewne, w sobotę, 10 sierpnia będzie się sporo działo w centrum miasta. Do płockiego Ratusza wpłynęły bowiem kolejne zgłoszenia o zgromadzeniach, tyle że tym razem organizowanych w trybie uproszczonym - takich, które nie powinny powodować utrudnień w ruchu drogowym.

Wiadomo, że do Płocka mają przyjechać goście, o czym poinformował współorganizator I Płockiego Marszu Równości, Mateusz Goździkowski.

- Udział w Marszu zapowiedziało czworo europosłów - Robert Biedroń, Sylwia Spurek, Rasmus Andresen z Niemiec oraz Julie Ward z Wielkiej Brytanii. Przed Marszem odbędzie się spotkanie europosłów z przedstawicielami polskich organizacji LGBT. Tematem rozmów ma być wsparcie, jakiego Parlament Europejski mógłby udzielić w przeciwdziałaniu nienawiści i przemocy wobec osób LGBT w Polsce.

I Płocki Marsz Równości odbędzie się pod hasłem “Płock napędza równość!”. Marsz został zaplanowany na godz. 14:00. Rozpoczną go krótkie przemówienia organizatorów i kilku zaproszonych gości. Następnie uczestnicy wyruszą z Nowego Rynku, przejdą  ulicami miasta (Królewiecką, Bielską, Kwiatka, Kolegialną, Gradowskiego, pl. Dąbrowskiego, Kościuszki, pl. Narutowicza, Małachowskiego), by zakończyć na Starym Rynku (ok. godz. 15.30).

Jednocześnie zapowiedziano manifestację w obronie tradycyjnych wartości, która rozpocznie się o godz. 13.00 na parkingu przed budynkiem Antypodkowy. Zakończenie zgromadzenia nastąpi ok. godz. 15.00. To wydarzenie organizuje Młodzież Wszechpolska i Płock przeciwko imigrantom.

Okazuje się jednak, że na tym nie koniec. Zgłoszono inne zgromadzenia w dniu 10 sierpnia:

- w godz. 11:00 - 13:00 na pl. Obrońców Warszawy,

- w godz. 13:00 - 15:00 na parkingu przed budynkiem Nowy Rynek 1,

- w godz. 13:00 - 15:00 na ul. Tumskiej 11 a, 

- w godz. 13:00 - 15:00 na ul. Tumskiej w rejonie skrzyżowania  z ul. Sienkiewicza,

- w godz. 14:00 - 16:00 na ul. Tumskiej 5 A,

- w godz. 14:00 - 16:00 na pl. Narutowicza przed budynkiem sądu.

A czy te dopiero co zgłoszone zgromadzenia rzeczywiście odbędą się we wskazanych miejscach, czy tylko skomplikują pracę policji, która będzie musiała rozproszyć siły i środki, tego dowiemy się już w sobotę.

[ZT]23125[/ZT]

[ZT]23018[/ZT]

[ZT]23061[/ZT]

[ZT]22861[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE