Reklama

W sierpniu na ulice Płocka wyjedzie 25 autobusów hybrydowych

Opublikowano:
Autor:

W sierpniu na ulice Płocka wyjedzie 25 autobusów hybrydowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym roku miasto podpisało umowę na zakup 25 autobusów hybrydowych. Zastąpią one te najbardziej wyeksploatowane, a na wymianie zyskają mieszkańcy i środowisko.

W zeszłym roku miasto podpisało umowę na zakup 25 autobusów hybrydowych. Zastąpią one te najbardziej wyeksploatowane, a na wymianie zyskają mieszkańcy i środowisko. 

Autobusy pojawią się w Płocku do końca sierpnia, co z pewnością ucieszy pasażerów Komunikacji Miejskiej, których tylko w zeszłym roku było prawie 20 mln. 

Umowa podpisana z firmą Solaris dotyczy 17 autobusów 12-metrowych oraz 8 samochodów 18-metrowych. Co je wyróżnia?

- Autobusy spełniają normę emisji spalin Euro 6 - mówi Kinga Wochowska, rzecznik KM Płock. - Taki autobus jest przede wszystkim przyjazny dla środowiska, za czym przemawia niemal zerowa emisja spalin. Dodatkowym atutem jest oszczędność paliwa. Pojazd odzyskuje np. energię podczas hamowania.

W płockim taborze znajduje się ok. 100 pojazdów, które obsługuje obecnie ok. 230 kierowców, w tym 24 kobiety. Większość pojazdów jest niskopodłogowych. Ponad 30 autobusów jest klimatyzowanych, a niemal połowa ma 15 lat i więcej. Nowe autobusy zastąpią te najbardziej wyeksploatowane.

Autobusy będą kosztowały niemal 48 mln zł, a zakup możliwy jest dzięki unijnemu dofinansowaniu. Producent zobowiązał się do dostarczenia pojazdów do końca sierpnia 2018 roku, udzielenia trzyletniej gwarancji na pojazdy oraz ośmioletniej na magazyn energii. 

[ZT]17067[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE