Reklama

W sam raz na wiosnę. Nowa siłownia pod chmurką już dostępna

Opublikowano:
Autor:

W sam raz na wiosnę. Nowa siłownia pod chmurką już dostępna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zgodnie ze zwyczajem wiąże się z topieniem marzanny. Nazywany jest także Dniem Wagarowicza. Sprzyja pomysłom, jakby tu wymknąć się z lekcji. - Jak na taki dzień przystało, przyszło was całkiem sporo – stwierdził prezydent w trakcie oddania do użytku siłowni pod chmurką przy Gimnazjum nr 4 na Miodowej.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zgodnie ze zwyczajem wiąże się z topieniem marzanny. Nazywany jest także Dniem Wagarowicza. Sprzyja pomysłom, jakby tu wymknąć się z lekcji. - Jak na taki dzień przystało, przyszło was całkiem sporo – stwierdził prezydent w trakcie oddania do użytku siłowni pod chmurką na terenie Gimnazjum nr 4 na Miodowej. 

Symboliczna wstęga umieszczona na jednym z urządzeń nowej siłowni pod chmurką przy Gimnazjum nr 4 już przecięta. Projekt zgłoszono do budżetu obywatelskiego w 2015 roku. 

- To wynik działań twórców i mieszkańców z osiedla Dobrzyńska – wspominała jedna z uczennic szkoły, Wiktoria. - Projekt pod względem ilości oddanych głosów znalazł się szóstym miejscu, co wskazuje na ogromną potrzebę powstawania tego typu obiektów sprzyjających aktywności na wolnym powietrzu bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej.

W Płocku podobnych obiektów mamy już około 30.

- Cieszą się duża popularnością zarówno wśród młodych ludzi, jak i seniorów – uważał Andrzej Nowakowski. - Akurat ta przy gimnazjum jest dość bogata.

Na zestaw do ćwiczeń w plenerze składa się m.in. twister z wahadłem, drabinka, jeździec, wioślarz, prostownik z wyciągiem, orbitrek z biegaczem, rowerek, ustawiono również dwa stoły do tenisa stołowego. 

Dyrektor szkoły, Arnold Krzysztof Denst liczy, że nie zakończy się na samej siłowni.

- Mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie z panem prezydentem. Zamierzamy zgłosić do szóstej edycji budżetu obywatelskiego projekt stworzenia pracowni multimedialnej.

Zaprezentowano zastosowanie każdego z urządzeń. Na koniec dyrektor z prezydentem zdjęli marynarki, aby rozegrać krótki, aczkolwiek bardzo zacięty mecz w tenisa stołowego. Kibice byli zgodni, obaj zawodnicy zagrali równie dobrze.  

 Całkowity koszt realizacji zadania wraz z dokumentacją wyniósł 120 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE