Reklama

W przyszłym roku powstanie nowy park handlowy Vendo Park Płock

Opublikowano:
Autor:

W przyszłym roku powstanie nowy park handlowy Vendo Park Płock  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za powstanie obiektu odpowiada Trei Real Estate Poland. Firma niedawno otworzyła jeden z parków handlowych w Łodzi, a w planach ma kolejne, w tym w Płocku. Park handlowy nie będzie jednak ulokowany ani w centrum miasta, ani na Podolszycach, tylko na lewobrzeżnej części miasta.

Za powstanie obiektu odpowiada Trei Real Estate Poland. Firma niedawno otworzyła jeden z parków handlowych w Łodzi, a w planach ma kolejne, w tym w Płocku. Park handlowy nie będzie jednak ulokowany ani w centrum miasta, ani na Podolszycach, tylko na lewobrzeżnej części miasta.

W poniedziałek skontaktowaliśmy się z firmą Trei Real Estate Poland w związku z planem budowy Vendo Parku w Płocku. Z otrzymanej odpowiedzi prezesa Jacka Wesołowskiego wynika, że nowy obiekt powstanie przy ul. Portowej. To element celowego rozszerzenia portfolio do pięćdziesięciu parków handlowych w Polsce, przy czym stawiają na mniejsze miasta powyżej 15 tys. mieszkańców. - Uważamy, że oferta handlowa w tych miastach jest nadal niedoszacowana - tłumaczy Wesołowski. - Wybraliśmy Płock, bo widzimy ogromy potencjał w tym mieście. Chcemy nie tylko trafić z naszą ofertą do mieszkańców, ale także przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy. Wybraliśmy lewy brzeg Wisły, gdzie nie ma tego typu obiektów. Będziemy pierwsi i liczymy na to, że nasz Vendo Park poprawi wygodę robienia zakupów w tej okolicy. Jednocześnie przyjęty przez nas model biznesowy nie oznacza, że rezygnujemy z inwestycji w dużych miastach, takich jak Łódź czy Kraków.

Jak dodaje, parki handlowe budowane przez Trei znajdują się zazwyczaj w miejscach, do których można w łatwy sposób dojechać. Zwykle są w sąsiedztwie dużego dyskontu. W przypadku inwestycji w Płocku będą to supermarkety dwóch różnych sieci: Lidl oraz Biedronka. Wesołowski tak opisuje przedsięwzięcie: - Trei Real Estate buduje i gromadzi w swoim portfolio parki handlowe pod wspólną marką Vendo Park. Wszystkie te obiekty posiadają cechy wspólne: m.in. spójną identyfikację wizualną oraz koncepcję architektoniczną.  Vendo Parki to parterowe parki handlowo - usługowe wyposażone w parkingi. Często określane jako obiekty typu convenience, ponieważ projektowane są w taki sposób, by zapewnić ich klientom maksymalną wygodę użytkowania.

Zgodnie z planem realizacja parku handlowego będzie w 2019 r. A co wiadomo o ewentualnych najemcach? Wesołowski mówi: - Jako Trei Real Estate nie tylko budujemy parki handlowe w Polsce i Europie, ale również gromadzimy je w swoim portfolio nieruchomościowym. Taki model biznesowy przyczynił się do wypracowania stałej współpracy z określoną grupą najemców. KiK, TEDi czy Pepco to przykłady firm, będących naszymi stałymi partnerami. Sklepy wyżej wymienionych marek spotkać można w naszych parkach handlowych w różnych lokalizacjach w kraju. Zainteresowanie wynajmem powierzchni  w Vendo Parkach jest duże. Wśród naszych najemców wymienić można też znane sieci drogeryjne czy sportowe oraz sklepy z branży RTV i AGD. W tym momencie trwają zaawansowane negocjacje dotyczące umów najmu Vendo Parku w Płocku. Planujemy stworzyć tam przestrzenie handlowe, w których będą otwarte sklepy sześciu różnych marek. 

W Łodzi powstał już  drugi Vendo Park (i zarazem to 10. taka inwestycja w kraju) o powierzchni 2 900 metrów kwadratowych. Koszt budowy obiektu wyniósł 4,4 mln euro. Wśród najemców jest drogeria Rossmann, KiK, Pepco i Action, działa Piekarenka (w innym są takie sklepy, jak Media Expert, KiK, Tedi i Kakadu). Pierwszy Vendo Park w Polsce powstał w 2013 r. w Nysie. Kolejne zbudowano w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej czy Chodzieży. Spółka Trei Real Estate zarządza również 100 nieruchomościami komercyjnymi, w których zlokalizowane są sklepy Biedronka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE