Reklama

W poniedziałek wzmożone kontrole drogówki

Opublikowano:
Autor:

W poniedziałek wzmożone kontrole drogówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek na terenie działania Komendy Miejskiej Policji przeprowadzone są działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W poniedziałek na terenie działania Komendy Miejskiej Policji przeprowadzone są działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Policjanci od dawna apelują do kierowców, aby wystrzegali się, będąc pod wpływem alkoholu, jazdy jakimkolwiek pojazdem. Mimo wszystko w miniony zatrzymano kolejnych nietrzeźwych kierowców, jednego w Płocku na ul. Kochanowskiego, drugiego w Rogozinie.

- Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego, w szczególności kierujących pojazdami, jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego - przypomina mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Zmiany psychomotoryczne kierującego, który wcześniej spożywał alkohol, sprzyjają popełnianiu błędów w zachowaniu się na drodze, przy równoczesnym bagatelizowaniu możliwych konsekwencji tych błędów. Przepisy prawne w sposób szczegółowy określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami, jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE