Reklama

W Polsce są tylko w Płocku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

W Polsce są tylko w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Europie te charakterystyczne ptaki możemy zobaczyć jedynie w trzynastu ogrodach zoologicznych. Do Pawilonu Ptaków Tropikalnych w płockim ogrodzie zoologicznym trafił wyjątkowy gatunek. I to w dwupaku.

W Europie te charakterystyczne ptaki możemy zobaczyć jedynie w trzynastu ogrodach zoologicznych. Do Pawilonu Ptaków Tropikalnych w płockim ogrodzie zoologicznym trafił wyjątkowy gatunek. I to w dwupaku.

Z płockim ZOO podzielił się swoim inwentarzem holenderski ogród zoologiczny Ouwehand Dierenpark Rhenen. Dodajmy, że dwa dzioborożce fałdodziobe są przedstawicielami unikatowego gatunku ptaków występujących w lasach tropikalnych Azji Południowo-Wschodniej. Grozi im wyginięcie, dlatego gatunek umieszczono na Czerwonej Liście IUCN. Na wolności potrafią dożyć 40 lat, a w warunkach hodowlanych nawet o dekadę dłużej.

Ptaki żywią się przeważnie owocami, jednak nie pogardzą także owadami, krabami i małymi kręgowcami. Sięgają do 117 cm przy wadze do 3,6 kg. Łączą się w pary. W okresie lęgów samiec i samica zaczynają zamurowywać wejście do dziupli, a tuż przed końcem mozolnych zmagań samica wchodzi do środka. Dopiero wówczas samiec kończy budowę. Zastawia tylko niewielki otwór, aby mógł podawać jedzenie. Młode dzioborożce przypominają samce, co stanowi pewien ewenement. W przyrodzie na ogół pisklęta ptaków są bardziej podobne do samic.

Fot. Płockie ZOO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE