Reklama

W Płocku odbędą się wspólne obrady marszałków województw

Opublikowano:
Autor:

W Płocku odbędą się wspólne obrady marszałków województw  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy budżet Unii Europejskiej, wybory samorządowe, wspólny bilet dla pasażerów podróżujących koleją i stanowisko w sprawie rozwoju lotnisk regionalnych – to najbardziej istotne tematy w trakcie posiedzenia Konwentu Marszałków, które odbędzie się w Płocku. Przewodnictwo nad Konwentem Marszałków województwa mazowieckiego potrwa do grudnia 2018 r.

Nowy budżet Unii Europejskiej, wybory samorządowe, wspólny bilet dla pasażerów podróżujących koleją i stanowisko w sprawie rozwoju lotnisk regionalnych – to najbardziej istotne tematy w trakcie posiedzenia Konwentu Marszałków, które odbędzie się w Płocku. Przewodnictwo nad Konwentem Marszałków województwa mazowieckiego potrwa do grudnia 2018 r.

Województwo mazowieckie przejęło pałeczkę od województwa opolskiego i począwszy od lipca do grudnia będzie gospodarzem kolejnych trzech zaplanowanych posiedzeń na terenie Mazowsza. W Płocku wspólne posiedzenie Konwentu Marszałków zaplanowano na 23 sierpnia, kolejne zgromadzenie gospodarzy z polskich regionów oraz przedstawicieli administracji rządowej i instytucji centralnych będzie od 16 do 18 października w Warszawie (połączone z Forum Rozwoju Mazowsza), i wreszcie ostatnie w regionie zaplanowano w Serocku między 11 a 13 grudnia.

Posiedzenie konwentu odbędzie się w Hotelu Tumskim przy ul. Piekarskiej. Najważniejsze tematy obrad, które zostaną poruszone –  jak informuje biuro prasowe Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – to polityka spójności UE po 2020 r., nieprecyzyjne przepisy dotyczące kompetencji marszałków województw przy organizacji wyborów samorządowych, wspólny bilet dla wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce oraz stanowisko w sprawie rozwoju lotnisk regionalnych. Marszałkowie będą również dyskutować o autobusowym transporcie publicznym.

Konwenty Marszałków Województw RP, jako ciało opiniodawczo-doradcze reprezentujące interesy regionów, odbywają się od 1999 r. Gremium tworzą marszałkowie wszystkich regionów, natomiast posiedzenia są zawsze na terenie regionu, którego marszałek aktualnie przewodniczy Konwentowi. W trakcie są poruszane najważniejsze problemy, wypracowywane są wspólne stanowiska, które mają służyć za wskazówkę dla parlamentarzystów i podstawę do wprowadzania korzystnych dla samorządów zmian w prawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE