Reklama

W Płocku jest ponad 8,3 tys. bezrobotnych

Opublikowano:
Autor:

W Płocku jest ponad 8,3 tys. bezrobotnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W lutym tego roku w naszym mieście było 9,3 tysiąca bezrobotnych. Teraz jest ich o 961 osób mniej. To jednak wciąż za dużo.

W lutym tego roku w naszym mieście było 9,3 tysiąca bezrobotnych. Teraz jest ich o 961 osób mniej. To jednak wciąż za dużo.

Program „Płock dla młodych” został przygotowany z myślą o działających na terenie Płocka przedsiębiorcach gotowych zatrudnić osoby, które nie mają jeszcze 30 lat, pozostają bez stałego zatrudnienia, zarejestrowane w Miejskim Urzędzie Pracy.

Dotacja musi zostać przeznaczona na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego skierowanego przez MUP. Aby liczyć na dotację, należy podpisać dwuletnią umowę o pracę z bezrobotnym skierowanym przez urząd pracy.

Program, którego realizacja rozpocznie się w 2014 roku, został przygotowany dla 29 bezrobotnych zarejestrowanych w MUP-ie. Na jego realizację zostało przeznaczonych 580 tysięcy złotych.

– Ten program ma charakter pilotażowy, ale jeśli spełni swoje zadania, niewykluczone, że w przyszłym roku będziemy chcieli go powtórzyć – mówił Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej, na której została podpisana umowa w sprawie realizacji projektu.

Ma on być realizowany we współpracy z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego, która reprezentowana była przez prezesa Jana Brudnickiego i jego zastępcę Lecha Księżakowskiego.

– Funkcjonujące w naszym mieście firmy mają spory potencjał. Trzeba jednak wykorzystywać go we właściwy sposób – mówił Jan Brudnicki. – Nie wystarczy organizowanie spotkań, z których nie wynikają żadne konkretne działania. Musimy skupiać się na aktywnej działalności, która pozwala nam kreować nowe miejsca pracy. Szczególnie dla ludzi młodych.

Przy okazji podpisania umowy w sprawie programu „Płock dla młodych” przedstawione zostały dane dotyczące bezrobocia w Płocku. W listopadzie 2013 roku w Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 8395 osób, co oznacza stopę bezrobocia na poziomie 12,9 procent.

Dla porównania – w lutym bezrobotnych było 9356 (14,2 procent). Spadek jest więc dość wyraźny, co nie oznacza, że zadowalający. – Nikt nie jest zadowolony z obecnej stopy bezrobocia w naszym mieście – przyznał Jan Brudnicki. – Mamy nadzieję, że „Płock dla młodych” nie tylko wpłynie na zmniejszenie liczby bezrobotnych, ale też zahamuje odpływ młodych ludzi, których coraz więcej w poszukiwaniu pracy wyjeżdża z Płocka do innych miast.


Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE