Reklama

W Płocku i powiecie brakuje 56 policjantów

Opublikowano:
Autor:

W Płocku i powiecie brakuje 56 policjantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z naszego miasta wykrywają coraz więcej sprawców rozbojów, bójek i pobić oraz kradzieży samochodów. Za to spadła nieco wykrywalność kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Policjanci z naszego miasta wykrywają coraz więcej sprawców rozbojów, bójek i pobić oraz kradzieży samochodów. Za to spadła nieco wykrywalność kradzieży i kradzieży z włamaniem.

W środę w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyła się odprawa służbowa, podczas której Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji Rafał Batkowski podsumował kolejny rok pracy funkcjonariuszy w naszym mieście oraz w powiecie ziemskim. Na spotkaniu byli m.in. komendant miejski Jerzy Kalbarczyk, jego zastępcy, przedstawiciele ratusza, starostwa, prokuratur, straży miejskiej.

Komendant Kalbarczyk zaznaczył, że mimo dużej liczby wakatów i przeznaczeniu części sił na zabezpieczenie Euro 2012 oraz stref kibica w Płocku i Wyszogrodzie, ubiegłoroczne wyniki pracy są dobre. Ale brakuje funkcjonariuszy, na początku 2012 r. komenda miejska miała 38 wakatów, w końcu roku brakowało już 56 ludzi. Od połowy stycznia br. trwa nabór do policji, jest więc szansa na poprawę sytuacji.

W kategoriach przestępstw, które są najbardziej dokuczliwe społecznie, takich jak: rozboje, bójki i pobicia, kradzieże samochodów, nastąpiła poprawa wykrywalności,  dynamika utrzymała się. Niestety, w ub.r. nastąpił spadek wykrywalności kradzieży i kradzieży z włamaniem, choć – zdaniem Kalbarczyka - nadal kształtuje się na dobrym, wysokim poziomie.

Z kolei komendant Rafał Batkowski oświadczył, że Płock jest miastem stawiającym wysokie wymagania, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, ale płoccy policjanci stają na wysokości zadania, gdyż wszelkie poważniejsze zdarzenia są z reguły szybko wykrywane. Komendant podkreślił, że m.in. dzięki poprawie infrastruktury drogowej i doświetleniu przejść dla pieszych w roku 2012 na płockich drogach zginęło o 21 osób mniej niż rok wcześniej. - Wiele z tych płockich rozwiązań promowanych jest w innych miastach na Mazowszu – dodał.

fot. KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE