Reklama

W płockim zoo na świat przyszły trojaczki

Opublikowano:
Autor:

W płockim zoo na świat przyszły trojaczki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maluchy z gatunku ary zielonej zaraz po wykluciu kompletnie nie przypominają swoich rodziców. Małe, ślepe papużki, mówiąc delikatnie, urodą nie porażają. Ich piękne, barwne upierzenie, z którego słyną, z charakterystyczną czerwienią na czole, pojawi się najwcześniej za trzy miesiące.

Maluchy z gatunku ary zielonej zaraz po wykluciu kompletnie nie przypominają swoich rodziców. Małe, ślepe papużki, mówiąc delikatnie, urodą nie porażają. Ich piękne, barwne upierzenie, z którego słyną, z charakterystyczną czerwienią na czole, pojawi się najwcześniej za trzy miesiące.

Płocki ogród zoologiczny powiadomił wczoraj, że w pawilonie ptaków tropikalnych wykluły się trzy ary zielone, więc powód do zadowolenia jest niemały. – Po raz drugi z rzędu możemy się cieszyć aż trzema pisklętami - we wcześniejszych miotach nasza para odchowywała tylko po jednym młodym – przypominają pracownicy zoo.

Pierwszy raz w Polsce udało się rozmnożyć ten gatunek w 2009 roku i to właśnie w naszym mieście. Wcześniej para dumnych rodziców została przekazana do Płocka z ogrodu zoologicznego w Antwerpii.

Ary zielone, podobnie jak całkiem niedawno urodzona panda mała, również należą do gatunków zagrożonych wyginięciem. Ich liczebność szacuje się na około 10 tys. osobników. W naturze spotkać je można już tylko w Meksyku.

Fot. :  Płocki Ogród Zoologiczny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE