Reklama

W płockim basenie pojawiły się glony

Opublikowano:
Autor:

W płockim basenie pojawiły się glony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwróciła się do nas Czytelniczka z prośbą o zainteresowanie się pływalnią Podolanka w Płocku. W basenie sportowym pojawiły się glony, co nie tylko nieestetycznie wygląda, ale budzi obawy o stan wody.

Zwróciła się do nas Czytelniczka z prośbą o zainteresowanie się pływalnią Podolanka w Płocku. W basenie sportowym pojawiły się glony, co nie tylko nieestetycznie wygląda, ale budzi obawy o stan wody. 

- W związku z nasileniem się wykwitów glonów w niecce sportowej część sportowa Pływalni "Podolanka" w piątek w dniu 27 kwietnia 2018 r. (piątek) będzie nieczynna - informuje MOSiR. - Ze względu na zamknięcie części obiektu obowiązywać będzie cena biletu pomniejszona o 33%. Nadal działać będzie niecka rekreacyjna, jacuzzi, zjeżdżalnia wodna oraz sauna. 

Jak zapewniają władze spółki stan wody w niecce sportowej jest na bieżąco monitorowany, a woda nie zagraża zdrowiu osób korzystających z niecki. 

- Przyczyną takiego wykwitu glonów jest zmiana dostawcy środków chemicznych używanych do uzdatniania wody, który wygrał przetarg na ich dostawę - informuje MOSiR. - Podjęte próby usunięcia glonów bez zamykania niecki sportowej się nie powiodły, stąd konieczność jej zamknięcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE