Reklama

W piątek ważna rocznica. Zachęcają do ustawienia przy oknach zapalonych świec

Opublikowano:
Autor:

W piątek ważna rocznica. Zachęcają do ustawienia przy oknach zapalonych świec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 22 lutego 2019 r. przypada 88. rocznica pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej w Płocku. Z tej okazji zaplanowano uroczystości. Czciciele Bożego Miłosierdzia zachęcają także, aby tego dnia w godzinach 19.00-21.00 zapalić świece w oknach domów i mieszkań na znak wdzięczności za dar objawień Jezusa Miłosiernego.

W piątek 22 lutego 2019 r. przypada 88. rocznica pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej w Płocku. Z tej okazji zaplanowano uroczystości. Czciciele Bożego Miłosierdzia zachęcają także, aby tego dnia w godzinach 19.00-21.00 zapalić świece w oknach domów i mieszkań na znak wdzięczności za dar objawień Jezusa Miłosiernego.

Św. s. Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie” 22 lutego 1931 r. w swojej celi w klasztorze w Płocku. Z okazji 88. rocznicy tego wydarzenia przez cały dzień 22 lutego br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku w Płocku oraz w katedrze sprawowane będą Msze św. i nabożeństwa, związane z kultem Bożego Miłosierdzia.

Msza św. dla pielgrzymów przybywających do Płocka zostanie odprawiona w katedrze o godz. 12.00, o godz. 17.30 rozpocznie się wieczór modlitewny, natomiast głównej Msza św. (od godz. 18.00) przewodniczyć będzie Biskup Płocki Piotr Libera, który wygłosi również homilię.

W programie uroczystości znajdą się także Msze św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godzinach: 6.30; 10.00, 12.00; 15.30 (adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie). O godz. 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia - odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 21.00 – nastąpi zakończenie adoracji i błogosławieństwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE