Reklama

W niedzielę wielkie święto czworonogów. Pochwalcie się swoimi ulubieńcami

Opublikowano:
Autor:

W niedzielę wielkie święto czworonogów. Pochwalcie się swoimi ulubieńcami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak sądzicie, czy właśnie Wasz czworonożny pieszczoch potrafi sobie wszystkich zjednać i zasługuje na tytuł Najbardziej Przyjaznego Psa w Płocku? Czy Wasze psy się uśmiechają? Jak sobie radzą z wykonywaniem poleceń? Pochwalcie się swoimi domowymi pupilami podczas psiego święta. Na przybyłych czeka sporo atrakcji, będą konkursy z nagrodami.

Jak sądzicie, czy właśnie Wasz czworonożny pieszczoch potrafi wszystkich sobie zjednać i zasługuje na tytuł Najbardziej Przyjaznego Psa w Płocku? Czy Wasz pies się uśmiecha? Jak sobie radzi z wykonywaniem poleceń? Pochwalcie się swoimi domowymi pupilami podczas psiego święta. Na przybyłych czeka sporo atrakcji, będą konkursy z nagrodami.

Pamiętajcie, w najbliższą niedzielę, 30 czerwca świętujemy w Płocku światowy dzień psa (u nas będzie nieco wcześniej, w rzeczywistości wypada 1 lipca). Skorzystajcie z ładnej pogody i nie siedźcie w domu. Jeśli myślicie o tym, że przyjemnie byłoby mieć w domu zwierzę, jesteście w stanie zapewnić mu odpowiednią opiekę, to właśnie nadarza się świetna okazja, aby poznać te pieski, które takiego domu poszukują. Podczas ostatniego Spaceru Poszukiwaczy Zaginionego Domu udało się niektórym pomóc, więc kto wie, może właśnie podczas wydarzenia dostrzeżecie tego, który stanie się Waszym psim towarzyszem na wiele lat. Start zaplanowany jest pod płockim ratuszem o godz. 10.00. Trasa spaceru będzie przebiegała wzdłuż Wzgórza Tumskiego i zakończy się w Ogródku MOSIR przy pl. Dąbrowskiego 2a, gdzie rozpoczną się o godz. 11.00 obchody Dnia z Psem w Płocku. Jeśli więc chcecie podjąć się opieki nad czworonogiem, to koniecznie przyjdźcie. A jeśli już macie w domu pieska, zabierzcie go ze sobą. Przy okazji możecie zrobić sobie wspólny spacer.

W niedzielę raczej nie znajdziecie w Płocku innego miejsca niż zielony ogródek MOSiR-u, w którym byłoby tyle psów w jednym miejscu. Można zgłosić swojego psiego pieszczocha do konkursu na Najbardziej Przyjaznego Psa w Płocku (sam konkurs o godz. 15.00). W tym roku zdecydowano się na pięć kategorii: Psie Dziecko, Uroczy Uśmiech, Najbardziej Rozmerdany Ogonek, Akrobata i Senior. Wyboru dokona jury, przygotowano wartościowe, rzeczowe nagrody od sponsorów. Dla każdego uczestnika konkursu PSIsmak od głównego sponsora.

To jednak nie jedyny werdykt, który poznamy 30 czerwca. Młodzieżowy Dom Kultury już wcześniej zorganizował konkurs dla dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Prace zgłaszano do 24 czerwca w dwóch kategoriach: plastyczno-fotograficznej: PIES – MÓJ PRZYJACIEL oraz literackiej: PIES I JA – NASZA PRZYGODA. Wyniki zostaną podane o godz. 14.00. Wówczas uhonorują laureatów.

Oczywiście konkursy to tylko część programu. Na terenie ogródka zaplanowano pokaz frisbee w wykonaniu Julki Sztendur z Tią i Tofikiem. O godz. 13.00 będzie równie widowiskowo za sprawą pokazu kamabedy – posłuszeństwo i bezpieczeństwo. Z wizytą - oczywiście z psem - zapowiedzieli się ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku.  W trakcie imprezy można liczyć na porady behawioralne (udzieli ich behawiorysta Adam Wyszatycki), czy weterynaryjne (zadbają o nie osoby z Przychodni Weterynaryjnej Chiron). Jeśli Wasz czworonożny przyjaciel nie ma czipa, to zadbajcie o to (bez żadnych opłat) w niedzielę zgodnie z programem realizowanym dla mieszkańców przez Urząd Miasta w ramach Programu Opieki nad Zwierzętami. Organizacje prozwierzęce rozstawią własne stoiska, podobnie MDK. Na stoisku plastycznym warto spróbować samemu wykonać psią obrożę z filcu albo pomalować obrazek na szkle. Gdyby ktoś poczuł się spragniony, dostępna będzie Płocczanka (z sokiem) z saturatora.

Imprezę organizuje Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom, partnerzy: Fundacja Pomagamy Płockim Zwierzakom, OTOZ ANIMALS Płock, Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom ARKA, TOZ Oddział Płock, MDK Płock, ZOO Płock, POKIS Płock, KAMABEDA – tresura psów, Przychodnia Weterynaryjna Chiron, Zwierzakoluby, Ranczowisko, Komenda Miejska Policji w Płocku, WOPR, Wodociągi Płockie (saturator z Płocczanką i sokiem),CISI Płock (Beata Puda – wata cukrowa i popcorn).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE