Reklama

W niedzielę w ZOO będzie jak na wsi

Opublikowano:
Autor:

W niedzielę w ZOO będzie jak na wsi  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki ogród zoologiczny postanowił przypomnieć, że jego inwentarz to niekoniecznie tylko rzadkie, egzotyczne zwierzęta, ale także zwierzęta gospodarskie. Przy okazji trochę przybliży szacownym mieszczanom kulturę ludową i kilka już ginących zawodów.

Płocki ogród zoologiczny postanowił przypomnieć, że jego inwentarz to niekoniecznie tylko rzadkie, egzotyczne zwierzęta, ale także zwierzęta gospodarskie. Przy okazji trochę przybliży szacownym mieszczanom kulturę ludową i kilka już ginących zawodów.

 

W najbliższą niedzielę, 20 lipca w płockim ZOO zapanuje prawdziwie wiejski klimat. Impreza rodzinna rozpocznie się na placu „przy grzybku” o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00. W międzyczasie odbędzie się cykl warsztatów.

Wojciech Solka pokaże, w jaki sposób wyplatać korzystając z wikliny. W trakcie innych zajęć poznacie tajniki wyplatanek z siana lub za pomocą noża lub innego narzędzia zrobicie własnoręcznie rzeźbę. Ale nie chodzi o taką klasyczną. Ta będzie się nadawała do zjedzenia, ponieważ tzw. carving to nic innego, jak tworzenie różnych cudeniek z warzyw i owoców.

Oprócz wikliniarstwa i plecionkarstwa, kolejnym ginącym zawodem jest garncarstwo. Jarosław Arkuszyński pokaże, w jaki sposób toczyć naczynie po stole garncarskiem, żeby naczynie przybrało wyczekiwane kształty. Zaplanowano również warsztaty ceramiczne, które poprowadzi w ramach „Akademii Małej Sztuki” Beata Gajewska. Na tym jednak nie koniec radosnych chwil, kiedy możemy poddać się wyobraźni i stworzyć coś własnego. Do domu zabierzemy ze sobą na przykład kwiatki z bibuły, wycinanki i koronki, jeśli naturalnie odważymy się spróbować i weźmiemy udział w zajęciach.

Gdyby jednak ktoś nie czuł się na siłach i nisko oceniał swoje zdolności manualne, zawsze zostanie pokaz miodobrania (Pawilon Herpetarium w godzinach 12.00 – 14.00), sianokosy, nauka tradycyjnego wyrobu masła albo obejrzenie tanecznych występów Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” (godzina 14.00). Do tego wszystkiego jeszcze prezentacja zabytkowych maszyn rolniczych i sprzętu gospodarstwa domowego. Stojąc jednak na placu „przy grzybku” niemożliwe, abyśmy nie zgłodnieli. Wtedy pozostanie już tylko podejść do stoiska z regionalną żywnością i skorzystanie z jego oferty.

Udział w niedzielnej imprezie wliczony jest w koszt biletów do ZOO.

Fot. Miejski Ogród Zoologiczny, Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE