Autor: | Zdjęcie: TM

W Lidze Mistrzów Nafciarze lepsi od Piwowarów ze Słowenii. Wisła wciąż z szansą na awans - Zdjęcie główne

Mirko Alilović podczas meczu z Celje w Płocku | foto TM

WiadomościW środowy wieczór w niezwykle ważnym meczu Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrała na wyjeździe ze słoweńskim Celje Pivovarna Lasko 30:25 (15:13). Z dobrej strony pokazał się bramkarz Wisły Mirko Alilović.

Przed tym meczem Wisła zajmowała siódme miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 2 punktów, a Słoweńcy zamykali stawkę (bez punktów). Do dalszej fazy awansuje 6 ekip, a szóste w stawce Porto miało już 6 punktów.

Było więc jasne, że tylko zwycięstwo daje Wiśle szansę na pozostanie w walce o awans z grupy.

Środowy mecz po pięknym rzucie z dystansu Tina Lucina od 1:0 rozpoczęli Nafciarze. Po  7 minutach było po 3, trwała wyrównana, dość ostra bramka.li"Piwowarzy" - którzy mają na koncie wygranie LM w sezonie 2003/2004 - walczyli jak lwy, by wreszcie zapunktować w LM. Bo czasy świetności klubu już minęły, choć 6 lat temu - gdy Słowenia wywalczyła medal mistrzostw świata - w kadrze było aż 6 graczy Celje.

W środowy wieczór w szeregach gospodarzy bardzo skuteczny był zwłaszcza Grega Krecic. Niestety, spudłowali Tomas Piroch i Tin Lucin, ale po kontrze Lovro Mihica goście wyrównali na 4:4.

Kilka świetnych interwencji zanotował Mirko Alilović, po konstrze Kiryła Samoila Wisła wyszła na prowadzenie 7:6, a po kwadransie było 8:6.

W końcówce pierwszej połowy na 14:12 podwyższył ze skrzydła Przemysław Krajewski, gospodarze grali wówczas w osłabieniu. Ale w ich szeregach rozkręcił się Mitja Janc (młodszy brat Blaża Janca), do przerwy zdobył 5 bramek (tydzień wcześniej w całym meczu w Płocku - 8). Do przerwy Wisła wygrywała 15:13.

W drugiej połowie Nafciarze systematycznie pracowali nad budowaniem przewagi, w 39. minucie prowadzili już 21:17. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, obie ekipy popełniały sporo błędów, ale lepsza była Wisła, jej przewaga wzrosła do 5 bramek.

Młody zespół Celje (średnia wieku 23 lata, najniższa w LM) walczył ambitnie, kwadrans przed końcem po karnym dla Słoweńców na tablicy pojawił się wynik 20:23. Nafciarze łapali dwuminutowe kary, a gospodarze zmniejszyli stratę do 21:23.

Płocczanom znów trafił się przestów, Celje doszło na 23:25 i było w ataku, na szczęście dla Nafciarzy dwa razy obronił Alilović. Pięć minut przed końcem Trafił Mihić i Nafciarze nie kryli radości, bo prowadzili 27:23! Jeszcze karnego obronił chorwacki bramkarz Wisły i zespół z Płocka zasłużenie wygrał 30:25.

RK Celje Pivovarna Lasko - Orlen Wisła Płock 25:30 (13:15)

Bramki dla Wsły: Lucin 8, Mihić 4, Krajewski 4, Dawydzik 4, Samoila, 2, Zarabec 2, Piroch 2, Mindegia 1, Gonzalo Perez Arce 1, Fazekas 1, Daszek 1