Reklama

Reklama

W jakich sprawach wzywamy straż miejską

Opublikowano: pon, 9 wrz 2013 14:11
Autor:

W jakich sprawach wzywamy straż miejską  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad trzy tysiące kontroli przeprowadzili w sierpniu strażnicy miejscy. Niemal 900 z nich było efektem zgłoszeń od mieszkańców Płocka.

Reklama

Ponad trzy tysiące kontroli przeprowadzili w sierpniu strażnicy miejscy. Niemal 900 z nich było efektem zgłoszeń od mieszkańców Płocka.

Płocczanie interweniowali przede wszystkim w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, zakłócania ładu i porządku lub spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Sprawcy zostali ukarani mandatami lub pouczeni. Strażnicy wystawili w sierpniu łącznie 234 mandaty. W 104 sprawach prowadzone są czynności wyjaśniające, w 19 przypadkach wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądu.

Jak poinformowała rzeczniczka straży miejskiej Jolanta Głowacka, strażnicy miejscy ujawnili 76 wykroczeń przeciwko ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W 44 przypadkach skończyło się na pouczeniu. Strażnicy wystawili 26 mandatów. W jednej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające, jedna ze spraw trafiła do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Ponad 200 sierpniowych interwencji dotyczyło nieobyczajnych wybryków. W większości dokonywanych przez osoby nietrzeźwe. Ponad 100 to interwencje wobec nietrzeźwych, których przebywanie w miejscach publicznych mogło zagrozić ich zdrowiu lub życiu albo porządkowi publicznemu. Do izby wytrzeźwień trafiło 105 osób, trzy do policyjnej izby zatrzymań, trzy na pogotowie ratunkowe, a dwie zostały odwiezione do domu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.