Reklama

W jakich sprawach wzywamy straż miejską

Opublikowano:
Autor:

W jakich sprawach wzywamy straż miejską  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad trzy tysiące kontroli przeprowadzili w sierpniu strażnicy miejscy. Niemal 900 z nich było efektem zgłoszeń od mieszkańców Płocka.

Ponad trzy tysiące kontroli przeprowadzili w sierpniu strażnicy miejscy. Niemal 900 z nich było efektem zgłoszeń od mieszkańców Płocka.

Płocczanie interweniowali przede wszystkim w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, zakłócania ładu i porządku lub spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Sprawcy zostali ukarani mandatami lub pouczeni. Strażnicy wystawili w sierpniu łącznie 234 mandaty. W 104 sprawach prowadzone są czynności wyjaśniające, w 19 przypadkach wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądu.

Jak poinformowała rzeczniczka straży miejskiej Jolanta Głowacka, strażnicy miejscy ujawnili 76 wykroczeń przeciwko ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W 44 przypadkach skończyło się na pouczeniu. Strażnicy wystawili 26 mandatów. W jednej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające, jedna ze spraw trafiła do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Ponad 200 sierpniowych interwencji dotyczyło nieobyczajnych wybryków. W większości dokonywanych przez osoby nietrzeźwe. Ponad 100 to interwencje wobec nietrzeźwych, których przebywanie w miejscach publicznych mogło zagrozić ich zdrowiu lub życiu albo porządkowi publicznemu. Do izby wytrzeźwień trafiło 105 osób, trzy do policyjnej izby zatrzymań, trzy na pogotowie ratunkowe, a dwie zostały odwiezione do domu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE