Reklama

W drodze na arkę z Piotrem Naliwajko

Opublikowano:
Autor:

W drodze na arkę z Piotrem Naliwajko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warsztaty z rysunku i malarstwa „W drodze na arkę...”, które poprowadzi znany malarz Piotr Naliwajko, przeznaczone są dla dzieci i dorosłych.

Warsztaty z rysunku i malarstwa „W drodze na arkę...”, które poprowadzi znany malarz Piotr Naliwajko, przeznaczone są dla dzieci i dorosłych.

Punktem wyjścia dla zajęć organizowanych przez Płocką Galerię Sztuki, ma być świat natury widziany oczami wyobraźni. Artysta wraz z uczestnikami zastanawiał się będzie nad tym, jakie są zachowania charakterystyczne dla rozmaitych zwierząt, skąd bierze się ich kształt. Warsztatowicze będą próbowali odnaleźć cechy, które upodabniają ludzi do zwierząt i odwrotnie. Własnoręcznie przygotują szkice ołówkiem, sepią lub węglem.

Urodzony w 1960 roku Piotr Naliwajko to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uczeń Jerzego Dudy-Gracza. Wraz z Leszkiem Żegalskim i Januszem Szpytem tworzył nieformalną grupę artystyczną Tercet Nadęty czyli Całkiem Nowi Dzicy Normalni Dadaiści.

Ma na swoim koncie ponad sto wystaw w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, USA, krajach byłego Związku Radzieckiego. Jego prace są oceniane jako znakomite pod względem warsztatowym.

Warsztaty odbywać się będą w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki przy Sienkiewicza 36 w sobotę 20 lipca i niedzielę 21 lipca.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE