Reklama

W czwartek pikieta z udziałem policji. Będą mieli transparenty

Opublikowano:
Autor:

W czwartek pikieta z udziałem policji. Będą mieli transparenty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek zapowiedział pikietę, która odbędzie się 21 września na skrzyżowaniu al. Jachowicza i al. Kilińskiego.

Policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek zapowiedział pikietę, która odbędzie się 21 września na skrzyżowaniu al. Jachowicza i al. Kilińskiego.

W pikiecie wezmą udział policjanci i dzieci, co ma związek z z akcją pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - European Day Without A Road Death), prowadzoną we wszystkich krajach europejskich.

- Dwudziestoczterogodzinne działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych -mówi policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek. - Data realizacji działań EDWARD tj. 21 września, nie jest przypadkowa, bowiem akcja przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności. Na całym Mazowszu działania będą wyglądać podobnie. Uczestnicy działań będą wyposażeni w transparenty poruszające ważne problemy ruchu drogowego takie, jak nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzania, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, zdarzenia z osobami po zmroku.

W Płocku, poza kontrolami ruchu drogowego, o godzinie 12.00, na skrzyżowaniu al. Jachowicza i al. Kilińskiego odbędzie się pikieta z udziałem policjantów oraz dzieci. Uczestnicy będą wyposażeni w transparenty i zamierzają przypominać kierowcom o zasadach bezpieczeństwa na drogach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE