Reklama

W 2020 roku małe autobusy zaczną jeździć ulicami Płocka [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

W 2020 roku małe autobusy zaczną jeździć ulicami Płocka [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Informowaliśmy niedawno o przetargu ogłoszonym przez Komunikację Miejską na zakup siedmiu małych, o długości od 8 do 10 metrów, autobusów, które już za kilka miesięcy pojadą np. ul. Rembielińskiego, 1 Maja czy ulicami starówki. Oferty złożyły dwie firmy, jednak żadna nie zmieściła się w kwocie do 4,9 mln zł brutto, którą miejska spółka zamierzała przeznaczyć na realizację swoich planów. Dziś płocki Ratusz powiadomił, że jednak zdecydowano się na jedną z ofert.

Informowaliśmy niedawno o przetargu ogłoszonym przez Komunikację Miejską na zakup siedmiu małych, o długości od 8 do 10 metrów, autobusów, które już za kilka miesięcy pojadą np. ul. Rembielińskiego, 1 Maja czy ulicami starówki. Oferty złożyły dwie firmy, jednak żadna nie zmieściła się w kwocie do 4,9 mln zł brutto, którą miejska spółka zamierzała przeznaczyć na realizację swoich planów. Dziś płocki Ratusz powiadomił, że jednak zdecydowano się na jedną z ofert.

Komunikacja Miejska kończy przetarg na wybór dostawcy nowych autobusów, które mogą wozić pasażerów ciasnymi, osiedlowymi ulicami.

[ZT]24327[/ZT]

[ZT]24391[/ZT]

Przypomnijmy, jedną z ofert w przetargu złożyła spółka Busimport, która za niecałe 6,4 mln zł zaoferowała pojazdy marki Isuzu. Drugą – spółka MMI, proponując autobusy Karsan Atak za nieco ponad 5,4 mln zł.

- Wybór padł na tę drugą ofertę - powiadomił Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka. - Potrzebę uruchomienia linii, kursujących takimi ulicami jak np. Rembielińskiego, czy 1 Maja, czy na Starym Miście, pokazały prowadzone w 2019 wśród pasażerów Komunikacji Miejskiej badania. Teoretycznie standardowe pojazdy o długości 12 metrów są w stanie poruszać się takimi trasami, ale wymaga to od kierowców bardzo dużej uwagi. Są też nowe połączenia, jak np. linia nr 44, która sezonowo kursuje między centrum, a ul. Rybaki i wiślanymi bulwarami, która z powodzeniem może być obsługiwana przez pojazdy o mniejszej liczbie miejsc dla pasażerów.

Autobus Karsan Atak na nieco ponad 8 metrów długości. Komunikacja Miejska testowała taki autobus w sierpniu 2019 r. Woźniak dodaje: - Karsan Atak standardem nie odbiega od najnowszych pojazdów Komunikacji Miejskiej. Jest klimatyzowany, niskopodłogowy wraz z funkcją „przyklęknięcia”. Może przewozić 59 pasażerów. Jest wyposażony w silnik Diesla, spełniający najsurowsze normy emisji spalin Euro 6. Spółka MMI ma pięć miesięcy na dostarczenie pojazdów od momentu podpisania umowy. Choć trzeba pamiętać, że formalnie postępowanie przetargowe jeszcze się nie zakończyło.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE