Reklama

Voo Voo i Cichoński zagrają w POKiS-ie

Opublikowano:
Autor:

Voo Voo i Cichoński zagrają w POKiS-ie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcowe granie w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki upłynie pod znakiem rocka i jazzu. I to na najwyższym poziomie.

Marcowe granie w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki upłynie pod znakiem rocka i jazzu. I to na najwyższym poziomie.

Największym wydarzeniem będzie koncert Voo Voo, który odbędzie się w piątek 29 marca o 18 w sali koncertowej POKiS-u. Formacja założona przez Wojciecha Waglewskiego działa na polskim rynku muzycznym już od ćwierćwiecza.

Krytycy muzyczni podkreślają, że Voo Voo należy do najbardziej żywotnych, a jednocześnie pracowitych grup w historii polskiej muzyki. W muzyce grupy Wojciecha Waglewskiego można doszukiwać się rozmaitych muzycznych inspiracji. Jest to jednak przede wszystkim własny, często niezwykle osobisty świat autorów. Formacja stara się za wszelką cenę unikać ulegania muzycznym modom, sama jednak jest inspiracją dla wielu młodych muzyków, którzy starają się znaleźć własną drogę twórczą.

Zaplanowany na pierwszy dzień wiosny koncert „Leszek Cichoński Acoustic” ma być nie tylko hołdem dla ikon rocka Jima Hendrixa i Tadeusza Nalepy, ale również prezentacją albumu „Sobą gram”. Podczas koncertu, który odbędzie się 21 marca o 19 w sali koncertowej POKiS, będzie można usłyszeć mieszankę funky, bluesa, soulu i rocka.

Leszek Cichoński na polskiej scenie muzycznej działa już od 30 lat. Współpracował z Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem, Markiem Radulim, Krzysztofem Ścierańskim i Tomaszem Szukalskim, a także z amerykańskimi muzykami: Carlosem Jonhsonem, Sammie Fenderem, Stanem Skibby i Johnem „Broadway” Tuckerem.

Dzięki Leszkowi Cichońskiemu co roku na wrocławskim Starym Rynku pojawia się wielotysięczny tłum miłośników gitary, którzy biorą udział w wymyślonym przez niego Gitarowym Rekordzie Guinnessa. Relacje z tego niezwykłego wydarzenia pokazują telewizje z całego świata.

Dominik Bukowski, Sri Hanuraga, Piotr Lemańczyk i Przemysław Jarosz to czterej genialni muzycy tworzący Dominik Bukowski Quartet. Formacja ta będzie gościem kawiarni jazzowej POKiS. Koncert, który odbędzie się w piątek 14 marca o 19, promuje płytę „Simple Words”.

Kompozycje Dominika Bukowskiego z najnowszego albumu jego formacji, to pretekst do scenicznych improwizacji, tworzenia wspólnej tkanki muzycznej, niewerbalnego wyrażania uczuć i emocji.

Dominik Bukowski to wybitny wibrafonista jazzowy. Skomponował muzykę do kilku spektakli teatralnych. Wśród muzyków, z którymi koncertował, najbardziej znani to: Tim Hagans (USA), Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Krzysztof Popek, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz, Janusz Strobel i Emil Kowalski. Występował w Szwecji, Izraelu, Belgii, Norwegii, Rosji, Finlandii, Czechach, na Węgrzech, Łotwie, w Estonii, Rumunii, Mołdawii i Niemczech.

Pianista Sri Hanuraga pochodzi z Indonezji. Ma na koncie wiele prestiżowych nagród i występów w niemal całej Europie. Jako jedyny pianista wystąpił w indonezyjskiej telewizji w programie z udziałem Herbie’go Hancocka.

Piotr Lemańczyk jest kontrabasistą, gitarzystą jazzowym i kompozytorem. Należy do wybijających się muzyków europejskiej sceny jazzowej. Występował we Francji, Izraelu, Kanadzie,Szwecji, Finlandii, Estonii, Rumunii, Słowacji, Austrii, Mołdawii, Rosji, Niemczech, Litwie i Łotwie.

Współpracuje z wieloma polskimi zespołami jazzowymi. Jako jedyny Europejczyk wchodzi w skład Amerykańskiej formacji Beatlejazz. Występował z Jerrym Bergonzim (USA), Timem Hagansem (USA), Garym Novakiem (USA), Davem Kikoskim (USA), Seamusem Blakem (USA), Brianem Melvinem (USA), Avischaiem Cohenem (USA), Jakobem Dinesenem (Dania), Raivo Taffenau (Estonia), Perem Blanchardem (Francja), Tylerem Hornym )Kanada), Kentem Sangsterem (Kanada), Gusem Dahlbergiem (Szwecja), Jonatanem Rautio (Finlandia) oraz z polskimi jazzmanami: Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Adamem Pierończykiem, Jackiem Kochanem.

Perkusista Przemysław Jarosz współpracuje z Big Bandem Aleksandra Mazura, kwintetem Piotra Barona a także z Nicolasem Simionem, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Jackiem Meirą, Joachimem Menclem, Cezarym Paciorkiem, Dante Lucianim, Maciejem Sikałą, Ryszardem Styłą, Tomaszem Grabowym, Pawłem Wlosokiem, Big Bandem Zielonogórskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Andrzejem Dąbrowskim i Natalią Niemen. Koncertował w Polsce, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Rumunii, Holandii, Słowacji, Francji i Belgii.

POKiS w marcu nie zapomina również o płockich wykonawcach. Już pierwszego marca Alterstacja gościć będzie The Old Crone oraz F44.3. Pierwsza z nich powstała z inicjatywy płockich muzyków, którzy zafascynowani są muzyką stoner rockową. W kapeli udzielają się między innymi Anna Kruszyńska-Strzemieczna i Łukasz Grocki znani głównie z Vox Singers oraz Positive Vibration.

F44.3 jest medycznym kodem oznaczającym zaburzenia psychiczne – trans i opętanie. Ale to również nazwa zespołu, którego muzykę można określić jako trash metal w wersji old school, czerpiący przyjemność również z innych gatunków metalowego grania.

Koncert The Old Crone i F44.3 odbędzie się w sali koncertowej POKiS w sobotę 1 marca o 18.

Fot. Archiwum POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE